مدیران دستگاه ها روابط عمومی را به جایگاه واقعی خود ارتقا دهند

بندرعباس - سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: مدیران دستگاه های اجرایی به جایگاه روابط عمومی و اثر گذاری آن در جامعه برای تحقق اهداف مورد نظر باور و ایمان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حیدری در نشست صمیمی با مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان به مناسبت هفته روابط عمومی با تبریک فرا رسیدن روز ملی ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به جایگاه ارتباطات در عصر کنونی، عنوان کرد: در قرن بیست و یکم رسانه و ارتباطات از جایگاه ویژه ای در بین جوامع برخوردار است و این مهم یکی از بنیادی‌ترین دانش‌ها و از عوامل مهم پیشرفت جوامع بشری است و اگر کشوری نتواند به خوبی از ظرفیت رسانه و ارتباطات برای توسعه بهره ببرد در مسیر رشد و توسعه با موانع جدی روبرو خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت روابط عمومی‌ها، خاطرنشان کرد: روابط عمومی یک دانش و هنر است که در یک فرآیند دو سویه درون و بیرون دستگاه اجرایی را به هم مرتبط می‌کند و روابط عمومی موفق است، که بتواند ارتباط دو سویه بیرون و درون دستگاه اجرایی را به خوبی برقرار نماید و اگر این ارتباط دو سویه محقق نگردد دستگاه اجرایی در رسیدن به اهداف مورد نظر ناموفق خواهد بود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به جایگاه روابط عمومی، تصریح کرد: هم مدیران دستگاه‌های اجرایی و هم مدیران روابط عمومی‌ها به جایگاه روابط عمومی و اثر گذاری آن در جامعه برای تحقق اهداف مورد نظر باور و ایمان داشته باشند و این ظرفیت مهم دستگاه را به جایگاه واقعی خود برای تحقق اهداف مورد نظر برسانند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر پاسخگو بودن روابط عمومی، عنوان کرد: اگر مساله و سوالی در ارتباط با عملکرد دستگاه‌های اجرایی در متن جامعه، رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌شود روابط عمومی‌ها باید اقدام به پاسخگویی و شفاف سازی کنند تا شبهات مطرح شده برطرف گردد.

وی در همین رابطه تصریح کرد: انعکاس به موقع خدمات دستگاه‌ها توسط روابط عمومی‌ها می‌تواند نقش مهمی در برطرف نمودن سوالات مطرح شده در ارتباط با عملکرد آنها در جامعه داشته باشد.

حیدری با تاکید بر پاسخگو بودن روابط عمومی‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی به رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که کلیه روابط عمومی‌ها و مدیران باید در صدر برنامه کاری خود قرار دهند پاسخگو بودن به موقع آنها به رسانه‌ها و جامعه است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: پل ارتباطی مستمری بین روابط عمومی‌ها و مدیران دستگاه‌ها با رسانه‌ها و جامعه برقرار باشد تا به سوالاتی که در حوزه مرتبط با کار آنها در جامعه مطرح می‌شود به موقع پاسخ داده شود.

وی در همین رابطه گفت: اصحاب رسانه و فعالان رسانه‌ای مورد احترام و تکریم مدیران دستگاه‌های اجرایی و روابط عمومی‌ها باشند و به سوالات آنها پاسخ داده شود و مطالبات آنها نیز به موقع پرداخت گردد.

حیدری با تاکید بر انعکاس خدمات دستگاه‌ها توسط روابط عمومی‌ها، عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام هستند روابط عمومی‌ها می‌توانند نقش بسزایی در خنثی سازی هجمه‌های دشمنان با انعکاس به موقع خدمات دولت و نظام داشته باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان را که از جایگاه قانونی برخوردار است حمایت و همراهی نمایند تا این شورا در دستیابی به اهداف مورد نظر خود که تقویت و بروز رسانی روابط عمومی هاست، موفق باشد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان با تاکید بر حرکت روابط عمومی‌ها به سمت فناوری‌های نوین برای اطلاع رسانی، خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش روز افزون ارتباطات ضروری است روابط عمومی‌ها به سمت روش‌های نوین اطلاع رسانی نظیر استفاده از فرصت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حرکت کنند تا در دستیابی به اهداف مورد نظر بیش از پیش موفق گردند.

وی گفت: باید با تلاش و برنامه ریزی همت نمود روابط عمومی را در دستگاه‌های اجرایی را به جایگاه واقعی خود رساند و مدیران دستگاه‌های اجرایی اگر بخواهند در جامعه موفق باشند و خدمات آنها به صورت مناسب در جامعه منعکس گردد باید به جایگاه خطیر روابط عمومی در دستگاه توجه ویژه کنند.

کد خبر 4618126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =