کسانی که مسیر اشرافیت را می‌پیمایند در مسیر امام(ره) نیستند

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: کسانی که مسیر اشرافیت را طی می‌کنند، نمی‌توانند مسیر امام ساده زیست را طی کنند و بنابراین به طور طبیعی به دام آمریکا می‌افتند.

محمدکاظم انبارلویی معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که چرا امروز باید حقانیت انقلاب را به برخی مدعیان سابق آن اثبات کنیم، گفت: امام در طول حیات خود تمامی راه‌هایی که برای صلاح و رستگاری یک ملت لازم بوده مطرح کرده است که این موضوع در وصیت نامه ایشان و به خصوص در پیام‌های ماه‌های آخر ایشان تمامی راه‌های ادامه این مسیر را مطرح کرده است. یکی از پیام‌های امام که به منشور برادری معروف شد پیامی بود که ایشان در پاسخ به سوال آقای انصاری از اعضای دفتر مطرح کردند و در آن پیام ویژگی‌های خط امام و خط انقلاب را مطرح ساختند.

وی افزود: امام در ذیل همان پاسخ از دو جریان نیرومند در کشور یاد کردند که اینها معتقد مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی هستند و طرفدار پر و پا قرص ولایت مطلقه فقیه هستند و در عین حال ساده زیست و مخالف زالوصفتان بازار و دولت هستند و یکسری شرایط و ویژگی‌هایی را برای این دو گروه تعریف کردند که به منشور برادری دو جناح معروف شد. امام در نظر داشتند که دو جناح نیرومند روحانی در کشور را به عنوان دو قطب سیاسی معرفی کنند و مردم یکی از این دو جناح را انتخاب کنند که به واسطه اینکه منتسب به روحانیون هستند متضمن راه امام خواهند بود.

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: در ادامه حرکت این دو جریان و به خصوص بعد از رحلت امام یکی از این دو جریان به اعتقادات خود پشت پا زد و حاضر نشد در مقام مبارزه با استکبار جهانی با رهبری معظم انقلاب و نیروهای انقلابی همراه شود. نمونه آن در زمان آقای خاتمی خروج بر حاکمیت و خروج از حاکمیت را مطرح کردند و فتنه ۱۸ تیر ۷۸ از داخل آن تفکر خارج شد. حتی بعد از خاتمی فتنه ۸۸ برپا شد که ریشه آن در ارتباط با سران اصلاحات با جرج سوروس بود و به عنوان نمونه کیان تاج بخش که نماینده سوروس در ایران و عضو سیا بود پرده از ارتباط خود با آقای تاج زاده برداشت. در واقع دو تاج با نفوذ در جریان اصلاحات آنها را به مقابله با نظام کشاندند.

وی تاکید کرد: ما پس از آن انتخاباتی پرشور با حضور وسیع مردم در سال ۸۸ را داشتیم و آنقدر حضور مردم گسترده بود که اوباما به رهبری نامه نوشت و در مقابل ایران اظهار عجز و ناتوانی کرد و گفت ما آماده مذاکره هستیم ولی فتنه‌ای که آنها ایجاد کرده بودند کشور را وارد کشمکش‌های داخلی کرد و آن رأی عظیم ۴۰ میلیونی که متضمن استقلال و مشارکت مردم بود، زیر سوال رفت. حتی نماینده سران فتنه به کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا رفتند و از آنها خواستند تحریم‌ها را تشدید کنند.

انبارلویی خاطرنشان کرد: حال سوالی که شما پرسیدید پاسخش اینجاست؛ آنهایی که راه امام و مشی امام را ادامه می‌دهند باید روشنگری کنند و بگویند بر سر انقلاب چه گذشته است و بیان کنند چرا اینها به این مسیر افتاده‌اند. البته در چرایی این حرکت باید گفت یکی از دلایلش علاقه این افراد به اشرافیگری و سرمایه داری لجام گسیخته بود. اکثر این افراد از رانت‌های دولتی که امام از آنها به عنوان زالوصفتان دولتی یاد می‌کند، بهره می‌بردند. کسی که مسیر اشرافیت را طی می‌کند نمی‌تواند مسیر امام ساده زیست را طی کند بنابراین به طور طبیعی به دام آمریکا می‌افتد.

وی افزود: افرادی به این دام افتادند و مشروعیت مردمی نظام را زیر سوال بردند. آنها در زمان اعتراضات سال ۸۸ هم شعارهایی مطرح می‌کردند که نشان می‌داد مشکل اصلی آنها ولایت فقیه است. این افراد با تجدیدنظر طلبی در ادامه مسیر امام به چنین سیاه چاله انحراف و نفاقی افتادند. البته این را هم باید گفت که تمامی آنهایی که در جریان اصلاحات و در جریان مجموعه روحانیون مبارز بودند، خائن نبودند و اینطور نبود که نسبت به امام و خط امام مشکل داشته باشند. بسیاری بودند که مسیر را طی کردند و همان عده هنوز زیر خیمه فتنه قرار دارند و حاضر نیستند از زیر آن خارج شوند.

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد اینکه آیا افرادی که امروز این چنین برخورد می‌کنند از ابتدا هم اعتقادی به خط امام نداشتند، گفت: خیر اینطور نیست شما وقتی به تاریخ اسلام نگاه می‌کنید مشاهده می‌کنید که افرادی مانند طلحه و زبیر سال‌ها در کنار امیرالمومنین شمشیر زدند و ۲۵ سال خاک ولایت را خوردند و در سنگر او بودند اما پس از اینکه حضرت علی (ع) به حکومت رسید آنها به ثروت‌هایی دست یافته بودند و بین ثروت و قدرت و ولایت باید یکی را انتخاب می‌کردند. این خود یک عبرت تاریخی است، انقلاب اسلامی هم همین است. در انقلاب اسلامی هم یا غفلت و جهالت است یا ثروت و اشرافیت که آنها را به وادی تغییر، طغیان و محاربه با نظام می‌کشاند. البته ما از خداوند می‌خواهیم آنها را متوجه اعمال خود کند تا باز هم به خط امام برگردند. زیرا آموزه‌های ایشان بسیار روشن است و خط آمریکا ستیزی امام و خط ساده زیستی و دفاع از حریم ولایت جز اصول خط امام است که برخی از این موضوع غفلت دارند.

کد خبر 4632835

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =