اشتغال نیروهای بومی شهرستان کنگان در اولویت صنایع باشد

بوشهر - تاکید بر لزوم توجه به نیروهای بومی در برنامه‌های استخدام نیرو در صمایع نفت و گاز این منطقه از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه کنگان و سیراف بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صادق عاشوری در خطبه‌های امروز نماز جمعه سیراف با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: تجربه جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته مؤید این مطلب است، هرجا که ایستادگی کردیم، موفقیت و پیشرفت نصیب ما شده است و هرجا که بر اساس میل طرف مقابل حرکت کردیم، ضربه خوردیم.

وی اضافه کرد: مواجه ما با مسائل و دشمنان، باید «شجاعانه باشد نه مرعوبانه»، «امیدوارانه باشد نه مأیوسانه»، «مبتکرانه باشد نه منفعلانه» و «عاقلانه و خردمندانه باشد نه هیجانی، احساساتی و سطحی» باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عاشوری گفت: متاسفانه آنهایی که از بی فایده بودن مقاومت حرف می‌زنند به خاطر اینست که ظرفیت‌ها و توانایی‌ها داخلی را نشناخته‌اند و به همین اندازه آمریکا و استکبار جهانی را نشناخته‌اند.

وی در ادامه به عقب نشینی کاخ سفید و ضرورت هوشیاری نسبت به عملیات فریب دشمن‏ اشاره کرده و ادامه داد: درخواست آمریکا برای مذاکره بدون هیچ پیش‏‌شرط با ایران و فرستادن میانجی‌های متعدد، در عین اذعان به اقتدار وثبات ایران و پذیرش شکست راهبردهای گذشته کاخ سفید در تسلیم ایران، می‌تواند بخشی از عملیات فریب دشمن برای اثر گذاری بر فضای داخلی و دامن زدن به دوقطبی مذاکره و نفی مذاکره باشد.

امام جمعه سیراف افزود: خلأ استراتژیک آمریکا در مواجه با ایران که از یک سو مدعی حمایت از مردم ایران در برابر نظام شده و از سوی دیگر، ۸۰ میلیون ایرانی را تروریست قلمداد می‌کند، نشان دهنده دست خالی دشمن در ادامه فشارها و تحریم‌ها علیه ملت ایران است.

وی تاکید کرد: این‌که ایران پس از مذاکره با آمریکا می‌تواند به یک کشور بزرگ تبدیل شود نیز بخشی از سناریوی فریب کاخ سفید است، چراکه ایران در شرایط کنونی و به رغم فشارها و تحریم‌‏ها، با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به قدرتمندترین کشور منطقه تبدیل و با محوریت جبهه مقاومت، اثر گذارترین نقش را در روند تحولات بین‌المللی در طول تاریخ یافته است. مذاکره با آمریکا تنها می‌تواند به کاهش این ظرفیت‏‌ها بینجامد چراکه پیش نیاز مذاکره کاخ سفید، تعطیلی تمامی نقاط قوت نظام اسلامی است.

امام جمعه بندر سیراف به خیانتِ قرنِ آل سعود در مکه‏ اشاره کرد و افزود: عربستان سعودی روز پنج شنبه و جمعه ۹ و ۱۰ خرداد میزبان سه نشست در مکه بود. در واقع ریاض با برگزاری دو نشست فوق‏العاده شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب و هم‏چنین نشست عادی سازمان همکاری اسلامی به دنبال آن بود تا همزمان با روز قدس به صورت عملی نیز نشان دهد که مسأله فلسطین برای این کشور نه تنها هیچ ارزشی ندارد، بلکه عامدانه ایران را به عنوان حامی اصلی فلسطین به‌ عنوان تهدید منطقه معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع ریاض رعب و وحشتی که از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دارد و گرفتار شدن ائتلافش در باتلاق یمن را در دو نشست مکه به‌خوبی عیان کرد. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‏الله لبنان، نشست‌های مکه را «اجلاس التماس برای کمک به سعودی» خواند که نشان دهنده ناتوانی و شکست آن‌ها در برابر مردم یمن و توانایی‌های انصارالله یمن است.

عاشوری تصریح کرد: برگزاری نشست‌های مکه همزمان با روز قدس را می‌توان تلاشی با هدف تأثیرگذاری بر این روز نیز دانست که البته در عمل ناکام شد و در ۱۲۰ کشور جهان مردم معامله قرن را محکوم کردند.

نگاه خوش بینانه به آینده کشور

شیخ محمد جمالی در نماز جمعه اهل سنت کنگان با تاکید بر این اصل که عبادات دینی و مدهبی نباید مختص ماه مبارک رمضان باشد گفت: متاسفانه بعضی از برادران فکر می‌کنند که عبادت خاص ماه مبارک رمضان است و به خود تلقین کرده‌اند که در این ماه خود را ذوب عبادات کنند و از گناه دوری کنند و طوری عمل می‌کنند که انگار خدای نکرده تنها ماه عبادت مومنان همین ماه مبارک است.

وی با تاکید به اینکه آموزه‌های دینیمان را باید افزایش دهیم گفت: آموزه‌های دینی قوی ما را از آسیب‌های اجتماعی در امان نگه می‌دارد. هر چند ما معتقدیم که بعضی از فضائل و ثواب هائی که برای ماه مبارک رمضان و روزه داران وجود دارد خاص ماه مبارک است ولی همه ایام برای مومن باید محترم و عزیز باشد.

جمالی در خطبه دوم نماز به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بیانیه گام دوم، منشوری است برای ملت شریف ایران اسلامی و به ویژه جوانان انقلابی کشورمان در دومین مرحله خودسازی، جامعه پروازی و تمدن سازی خواهد بود.

وی یکی از نکات مهم این بیانیه را توجه به جوانان بعنوان محور نظام پیشرفته اسلامی و استفاده از ظرفیت‌های طبیعی و انسانی کشور دانست.

شیخ جمالی امید و نگاه خوش بینانه به آینده کشور و توجه جدی به اقتصاد، بخصوص سیاست اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فسادهای اقتصادی، اخلاقی و سیاسی و گسترش عدالت را بعنوان نکات کلیدی و اساسی این بیانیه معرفی کرد.

وی در ادامه خطبه دوم به نقش و اهمیت مالیات در تامین بودجه کشور و لزوم رعایت عدالت مالیاتی اشاره کرد و گفت: طبق قانون اصناف و کسبه و بازاریان مکلفند تا پایان خردادماه سال جاری اظهارنامه مالیاتی عملکرد و فعالیت یکساله گذشته (۹۷) را با مراجعه به کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت به اداره امور مالیاتی تسلیم و در سامانه سازمان مالیاتی ثبت کنند و در این فرم اظهارنامه میزان فروش و خرید و سایر هزینه‌های واحد کسبی خود را مشخص نمایند و بر اساس خود اظهاری و مالیات سال گذشته، بصورت توافقی مالیات خود را پرداخت کنند.

وی ضمن تشکر از سازمان مالیاتی کشور در راستای گسترش اصل درآمد و مالیات خود اظهاری و فرهنگ توافق با مودیان مالیاتی، بر اساس مالیات سال گذشته (۹۶) تا سقف ۲۵ میلیون ریال بدون افزایش و مازاد تا ۵۰ میلیون ریال ۵ درصد و....، اعتماد به بازاریان و توافق متکی بر عدالت را بهترین شیوه وصول مالیات برای صرفه جویی درپیچ وخمهای اداری و زمانی، تسربع در وصول درآمدهای دولت و گسترش فرهنگ مالیاتی دانست و خواستار تقویت اصل خوداظهاری و اعتماد به مودیان شد.

وی از کسبه درخواست کرد سریعاً نسبت به تکمیل و تسلیم اظهارنامه اقدام و به روز آخر ۳۱ خرداد موکول نکنند. وی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی را، بسیار سنگین اعلام کرد.

جمالی در پایان خطبه دوم، ضمن تقدیر و تشکر از حضور با شکوه نمازگزاران در مراسم روز عید سعید فطر، از شورای تامین شهرستان، نیروهای سپاه و بسیج و نیروهای بزرگوار نظامی و انتظامی و پلیس راهور و شهردار و نیروهای آتش نشانی شهرستان، که در تامین امنیت و نظم و آرامش مراسم تلاش‌های وافری داشتند، قدردانی کرد.

دستور ریاست جمهوری در اشتغال نیروهای بومی اجرایی شود

حجت الاسلام یوسف قاسمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه کنگان با اشاره به سخنان ریاست جمهوری در اجتماع مردم کنگان در واپسین روزهای سال گذشته و بیان اینکه اکنون شرکت‌ها نمی‌توانند عدم داشتن مدرک تحصیلی را بهانه قرار دهند، افزود: انتظار جدی اجرایی شدن دستور ریاست جمهوری مبنی بر اشتغال نیروهای بومی است.

وی بیان کرد: همانگونه که امام جمعه کنگان در خطبه‌های عید فطر بیان کردند، در بحث تعدیل نیرو، بومی‌ها باید آخرین نفر و در جذب و بکارگیری بومی‌ها در اولویت باشند.

خطیب موقت جمعه در بخش دیگر با بازخوانی سخنان حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام امت گفت: بازخوانی و اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب ضروری است.

قاسمی بیان کرد: یکی از توانایی‌ها و ظرفیت‌های نظام به فرمایش معظم له قدرت مقاومت بر مبنای تفکر امام (ره) است.

وی به مولفه‌های دکترین مقاومت امام در کلام رهبری اشاره و اظهار کرد: اسلام خواهی، صلح طلبی و دوری از جنگ و خشونت، استقلال طلبی، مبارزه با استکبار و سلطه ستیزی، مبارزه با فتنه مذهبی و طایفه‌ای، تشکیل جبهه ضد استکباری و تلاش برای اتحاد جهان اسلام را مهمترین مولفه‌های دکترین مقاومت امام از لسان خلف صالح ایشان است.

امام جمعه موقت گفت: گفتمانی که امام در سال ۵۷ در جهان ایجاد کرد باعث تغییر مناسبات و معادلات جهانی شد که نقطه عطف این دکترین مبارزه با آمریکا بعنوان شیطان بزرگ بود که امروز و پس از ۴ دهه از عمر انقلاب به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب شاهد شروع افول آمریکا هستیم بگونه ای که آمریکایی‌هایی که با قلدری پیش شرط و شرط و شروط می‌گذاشتند اکنون التماس می‌کنند ما حاضریم بدون هیچ پیش شرطی با جمهوری اسلامی مذاکره کنیم.

قاسمی به گفتمان سازش به جای گفتمان مقاومت اشاره و تاکید کرد: تجربه تاریخ نشان داده که نتیجه گفتمان سازش تسلیم شده و شکست و خفت است که از جمله این تجارب تلخ را می‌توان به پیشه گرفتن سازش توسط رژیم پهلوی، رژیم کودک کش آل سعود، رژیم مصر و لیبی، تشکیلات خودگردان فلسطین به محوریت یاسر عرفات اشاره که همه تسلیم و مرعوب شدند.

وی با اشاره به هشت شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع (علیهم السلام) توسط وهابیت خبیث گفت: دشمنان اسلام و قرآن و اهلبیت علیهم السلام بدانند که نور خدا خاموش شدنی نیست و این دشمنان اند که خوار و ذلیل و زبون شده و خواهند شد.

کد خبر 4634521

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =