فیلم‌های نزار زاکا را منتشر می‌کنیم/ پرونده نجفی در دست بررسی

سمنان-دادستان کل کشور در خصوص اظهارات اخیر نزار زاکا جاسوس آمریکایی گفت: چنانچه لازم باشد مدارک و اسناد کافی مانند فیلم و مصاحبه‌ها که پیرامون وی نزد ما قرار دارد را منتشر می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از دادسرای استان سمنان و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در زمینه وضعیت اقتصادی کنونی کشور و رسالت دستگاه قضا، بیان داشت: اقتصاد در حوزه مسئولیت‌های دولت است اما قطعاً نیاز است دولت هم در جاهایی حمایت شود.

وی افزود: این حمایت از لحاظ قانونی بر عهده مجلس شورای اسلامی است و حمایت‌های پشتیبانی شامل امور قضائی و حقوقی بر عهده قوه قضائیه قرار دارد که در این راستا همکاری‌های خوبی صورت می‌گیرد.

دولت مدیریت اقتصادی جامع‌تری داشته باشد

دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه در جلسات خصوصی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و هم در جلسات اقتصاد مقاومتی با حضور سران سه قوه، این مسئولیت را عهده دار شده که هرجا دولت نیاز به کمک و مساعدت قوه قضائیه داشته باشد، این امر در اولویت قرار خواهد گرفت.

منتظری بیان کرد: هر جا که رئیس جمهور و وزرا از ما موضوعی را خواسته‌اند چه در حوزه دادستانی کل و چه در حوزه‌های دیگر و حتی در محاکم این وظیفه و تکلیف را داریم که در حد توانمان به دولت کمک کنیم.

وی افزود: می‌دانیم در این جنگی که استکبار علیه ما به راه انداخته که به صراحت هم بیان شده که جنگ، جنگ اقصادی است، همه باید به میدان جنگ بیایند کما اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به این امر تاکید دارند، البته انتظارات ما نیز از دولت همکاری و تعامل بیشتر است هم مدیریت اقتصادی جامع‌تری را داشته باشند و چه در جاهایی که موانعی را مشاهده می‌کنند این انتظار وجود دارد که تعامل بیشتری صورت گیرد.

با نجفی مانند بقیه متهمان رفتار می‌شود

دادستان کل کشور گفت: ما بارها به وزرا نیز تاکید کرده‌ایم که اگر کار شما به گره‌ی بر می‌خورد که به دستگاه قضا باز می‌گردد، نباید دریغ شود ما نیز آنچه در توان داریم در خدمت رفع مشکلات اقتصادی مردم خواهیم بود.

منتظری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون پرونده نجفی که متهم به قتل همسر دوم خود است، ابراز داشت: این پرونده طبق مقررات قانونی مراحل خود را در حال طی کردن است تا منتهی به رأی نهایی شود، لذا مانند بقیه متهمان با او رفتار می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر مبنی بر تبادل زندانیان ایرانی خارج از کشور نیز افزود: تبادلات قانونی با زندانیان وجود دارد که با برخی کشورها این معاهده‌ها در چهارچوب خاص انجام می‌شود، لذا با هر کشوری که دارای قرارداد باشیم چه آن‌ها در ایران زندانی داشته باشند چه ایران در کشورهای دیگر، به آن عمل می‌شود.

دادگستری‌ها مشکلات حوزه‌های کشاورزی، صنعت و کارآفرینان را حل کنند

دادستان کل کشور همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر کمک به رونق تولید و تحقق شعار سال هم ابراز داشت: از سال گذشته به همه دادستان‌ها و دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شد که در راستای کمک به کارآفرینان، بخش صنعت و تولید کشور هر کجایی که مشکلی هست دستگاه قضائی می‌تواند در راستای رفع آن قدم بردارد اقدام کنند.

منتظری در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه دادستان‌ها بسیاری از مشکلات حوزه رونق تولید را توانستند حل کنند و طی جلساتی که با کارآفرینان، بانک‌ها و صاحبان مشاغل داشتند، قدم‌هایی برداشته شد اما ازآنجاکه با محدودیت‌هایی مواجه هستیم قادر به حل همه مشکلات موجود نیستیم.

وی افزود: تا جایی که در توان قوه قضائیه باشد تلاش می‌کند تا دادگستری‌ها مشکلات حوزه‌های کشاورزی، صنعت و کارآفرینان را حل کنند و خود بنده نیز در تهران به موارد متعددی ورود کردم که بخشی در جریان و قسمی کاملاً رفع و مابقی به دلیل سنگین بودن هنوز باقی‌مانده است.

فیلم‌های نزار زاکا را منتشر می‌کنیم

دادستان کل کشور با اشاره به گفته‌های نزار زاکا نیز گفت: اسناد و مدارک درباره این فرد موجود است، چنانچه لازم باشد مدارک و اسناد کافی که نزد ما قرار دارد و همچنین مصاحبه‌ها، فیلم‌ها و مستنداتی که وجود دارد را منتشر می‌کنیم.

منتظری بیان کرد: موضوع زاکا این است که شخصی با وساطت دولت لبنان و حزب الله از این فرصت استفاده و بخشی از دوران محکومیت اش را در ایران گذرانده است تا با آزادی مشروط به خارج از ایران برود لذا امروز به جای تقدیر و تشکر از نظام جمهوری اسلامی و نظام قضائی ایران، برخی رویکردی ناجوانمردانه را نیز در پیش گرفته و ایران را تخریب می‌کنند.

وی افزود: این فرد اگر بخواهد به روش کنونی خود ادامه دهد، دستگاه قضائی ایران نیز اسناد و مدارک خود را منتشر خواهد کرد.

دادستان کل کشور گفت: شهروند لبنانی - آمریکایی که در ایران به جرم جاسوسی برای واشنگتن زندانی بود اخیراً بنا بر درخواست میشل عون رئیس جمهوری لبنان از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران آزاد شد.

کد خبر 4639621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =