ملاحظات تمام شهرستان‌ها در تدوین سند آمایش استان یزد مدنظر باشد

یزد ـ استاندار یزد گفت: برای تدوین سند آمایش استان یزد باید ملاحظات تمام شهرستان‌های استان مدنظر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی امروز در نشست بررسی سند آمایش استان یزد که در دانشگاه یزد و با حضور رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران برگزار شد، بر ضرورت تدوین سند آمایش استان با استفاده از آرا و مشارکت حداکثری تاکید کرد و اظهار داشت: باید در تدوین سند آمایش همه دیدگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: اگر همه دیدگاه‌ها ارائه شود، می‌توان به اولویت‌بندی و سپس جمع بندی رسید و در این صورت اولویت‌ها تحت تاثیر تغییرات مدیریتی قرار نخواهد گرفت.

طالبی با بیان اینکه تغییر دولت‌ها نیز اجتناب ناپذیر است، افزود: سند باید به نحوی جامع و کامل باشد که تغییرات در روند اجرای آن تاثیرگذار نباشد.

استاندار یزد از مشارکت گروه‌های مختلف در تدوین سند آمایش استان قدردانی کرد و بیان داشت: ورود کانون‌های تفکر و دانشگاهیان استان به این موضوع بدون چشمداشت مادی و تنها به خاطر علاقه ای که به توسعه استان دارند، قابل تقدیر است.

طالبی ادامه داد: یکی از مشکلات تولید اسناد برنامه ای در کشور این است که با تغییر دولت‌ها برخی از این اسناد، رها شده یا کنار گذاشته می شوند یا به شکل شایسته در برنامه ریزی ها مورد استناد قرار نمی گیرد، اما اگر در تدوین یک سند، بخش ها و دیدگاه های مختلف مشارکت کنند و سند برآیند تضارب آراء باشد، این رویکرد باعث تداوم اولویت های اسناد با وجود تغییرات مدیریت ها می شود و مشارکت بخش های مختلف در تدوین سند آمایش استان نویدبخش تهیه مجموعه ای مفید و موثر است.

طالبی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم سند آمایش استان با تشکیل تیمی از کانون‌های تفکر دانشگاه یزد هر کدام یک نماینده با همکاری متولیان تهیه سند در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همچنین نظرخواهی از سایر ذی نفعان ظرف یک ماه آینده، سند را بررسی و اصلاحات لازم را برای تدوین نسخه نهایی انجام دهند.

وی، بر رعایت فرصت برابر برای توسعه همه شهرستان های استان در تدوین اسناد بالادستی به خصوص سند آمایش استان تاکید کرد و افزود: در تدوین سند آمایش استان حتماً ملاحظات همه شهرستان ها دیده شود.

کد خبر 4640076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =