مشکل ورزش فوتبال در خراسان شمالی عدم احساس مالکیت مردم است

بجنورد- استاندار خراسان شمالی گقت: مشکل ورزش فوتبال استان عدم حمایت صنایع نیست بلکه عدم حمایت و احساس مالکیت مردم نسبت به تیم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی شجاعی در نشست با اعضای هیأت فوتبال خراسان شمالی با اعلام حمایت تمام قد خود از ورزش فوتبال استان، اظهار کرد: مردم باید حامیان اصلی تیم فوتبال استان باشند.

شجاعی افزود: باید آداب علمی کار در سیستم مدیریت، مربیگری و تیم داری در تمامی رشته‌های ورزشی به ویژه فوتبال رعایت شود.

وی تصریح کرد: هنوز فضای لازم برای اینکه مردم احساس کنند تیم فوتبال استان بخشی از داشته‌های آنان است و تعطیلی تیم فوتبال استان باعث اعتراض آنان شود، ایجاد نشده است.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: باید فرهنگ اینکه تیم فوتبال حق مردم است، در استان ایجاد شود چرا که تیمی که صاحب نداشته باشد از بین می‌رود.

شجاعی گفت: نگاه ما به ورزش در استان هزینه‌ای است و تنها به دنبال اعتبار برای اعزام تیم‌ها به مسابقات هستیم و یاد نگرفته‌ایم مدیریت فوتبال اقتصادی است.

وی بیان کرد: خیلی سال است که فوتبال از حالت سنتی خارج شده و اکنون بحث فوتبال در جهان صنعتی و بنگاه اقتصادی است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار کرد: در استان باید سقف فعالان حوزه فوتبال به دور از تعصب مشخص شود تا در ادامه بتوان برای افزایش ظرفیت و توانمندی آنان برنامه ریزی کرد.

شجاعی خطاب به مدیر کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: کمیته استعدادیابی هیأت‌های مختلف ورزشی استان فعال شود تا این افراد پشتوانه تیم‌های ورزشی استان در سال‌های آینده باشند در غیر این صورت همیشه باید به دنبال خرید بازیکنان غیربومی باشیم.

وی افزود: مدارس فوتبال تعریف شده حرفه‌ای در استان ایجاد شود تا خروجی این مدارس حضور بازیکنان استان در تیم‌های بزرگ کشوری و تیم ملی باشد.

وی تاکید کرد: تک ستاره در همه جا وجود دارد، اگر در یک رشته ورزشی تعداد ملی پوشان ما زیاد باشد بیانگر اقدامات خوب است.

استاندار خراسان شمالی افزود: تیم‌های فوتبال و فوستال استان در لیگ دسته سه باید تقویت شوند و از فعالان این ورزش خواستارم سطح بالا و قوی پای کار بیایند تا مردم استان از وجود تیم فوتبال لذت ببرند.

وی گفت: برای تقویت و رشد ورزش فوتبال در استان نباید از ابتدا نگاه صرفاً بومی داشت و باید طی یک برنامه فرآیند بومی سازی در استان اتفاق بیفتد، بنابراین باید ضعف‌ها را پذیرفت و از دیگران کمک گرفت.

شجاعی در ادامه بر تقویت تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان استان تاکید کرد و گفت: تمام برنامه ریزی ها و فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان برای تقویت ورزش فوتبال آقایان استان باید در بخش بانوان نیز دنبال شود.

وی همچنین بر تقویت مربیان، مدیران ورزشی و داوران استان تاکید کرد و افزود: این استعدادها باید در استان تقویت شوند و باید بدانیم اهمیت داشتن این قشر کمتر از تیم‌های لیگ نیست و در برخی موارد موجب جبران عقب ماندگی فوتبال استان می‌شود.

کد خبر 4642621

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =