افزایش ۱۰ درصدی مصرف آب در کاشان

کاشان - رئیس آبفای کاشان ضمن اشاره به افزایش ۱۰ درصدی مصرف آب در کاشان گفت: بارش های اخیر در کاشان در افزایش سطح آب های زیر زمینی طی سه ماه نخست سال بی تاثیر بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا اسدی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن هشدار نسبت به کمبود آب در کشور اظهار داشت: به صورت نمادین هفته اول تیرماه به نام هفته صرفه‌جویی در مصرف آب نامید شده است چراکه طی ۵۰ سال گذشته خشکسالی و تر سالی بی سابقه را در سال جاری تجربه کردیم و بر همین اساس نباید این ترسالی ما را فریب دهد چراکه با وجود این ترسالی کمبود آب جبران نشده است.

وی با بیان اینکه طی سه ماه سال جاری ۱۰ درصد مصرف آب در کاشان افزایش داشته است، افزود: این افزایش مصرف آب به افکار عمومی برمی‌گردد در حالی که بحران آب بسیار عمیق‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم بوده چراکه این میزان بارندگی هیچ تأثیری در افزایش سطح سفره‌های زیر زمینی ما نداشته است.

رئیس آبفای کاشان ضمن درخواست از شهروندان نسبت به صرفه‌جویی مصرف آب ابراز داشت: آب اثرگذار در تمامی ابعاد اجتماعی و اقتصادی است و بر همین اساس تلاش خود را در راستای شناسایی چاه‌های غیر مجاز و بررسی راهکارهای نوین صرفه‌جویی در مصرف را به کار گرفته و به نتایج خوبی دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه هر روز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب با یک اسم نامگذاری شده است، گفت: این نامگذاری به تمامی حوزه‌های محیط زیستی، اقتصاد، حقوق شهروندی، انرژی، آموزه‌های دینی و غیره مربوط است و یک روز را به آن حوزه نامگذاری کردیم.

کد خبر 4649169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =