تعداد زندانیان مهریه در گلستان به صفر رسید

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تعداد زندانیان مهریه در گلستان به صفر رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی هاشمیان صبح دوشنبه در حاشیه دیدار از زندان گرگان با اشاره به اینکه گلستان از استان های پیشروی کشور در صدور آرای جایگزین حبس است، اظهار کرد: سال گذشته قضات استان با استفاده از ظرفیت های قانون، بیش از چهار هزار رای جایگزین زندان صادر کردند که ازافزایش شمار زندانیان استان جلوگیری کرد.

هاشمیان افزود: امسال هم به صورت دوره ای قضات محاکم کیفری و دادسراها برای سرکشی به زندان ها می روند تا هم با مددجویان دیدار و مشکلاتشان را از نزدیک ببینند و هم به تغییر نگرش آنها برای صدور بیشتر آرای جایگزین زندان کمک کند.

وی در ادامه سخنان خود از اعطاء مرخصی به زندانیان دیون مالی هم خبر داد و گفت: این زندانیان پس از اخذ وثیقه های لازم، برای حل مشکلات خانوادگی و تلاش برای تامین بدهی هایشان از امروز به مرخصی می روند.

هاشمیان همچنین گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، کسی به علت ناتوانی از پرداخت مهریه در زندان نیست و همه محکومان مهریه با قرادادن وثیقه، بیرون از زندان هستند.

گفتنی است که قضات محاکم کیفری و دادسرا، دادستان مرکز استان و معاونان قضایی، رئیس کل دادگستری استان را در این سرکشی همراهی کردند.

کد خبر 4649361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =