۹۸۵۰ فقره پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان رسیدگی شد

دامغان - دادستان عمومی و انقلاب دامغان بابیان اینکه مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌ها ۲۵ روز کاهش داشته است، گفت: طی یک سال گذشته به ۹ هزار و ۸۴۹ فقره پرونده در دادسرای دامغان رسیدگی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی گلی عصر سه‌شنبه در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن کنفرانس دادگستری دامغان از ورود ۹ هزار و ۸۴۹ فقره پرونده به دادسرای این شهرستان طی یک سال گذشته تاکنون خبر داد و ابراز داشت: به همین تعداد پرونده نیز در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان رسیدگی و مختومه شد.

وی بابیان اینکه مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان از ۳۵ روز در حال حاضر به ۲۵ روز کاهش پیدا کرد، افزود: ۲۰ درصد از پرونده‌های وارده به دادسرای عمومی و انقلاب دامغان منجر به صلح و سازش می‌شود.

دستگیری ۳۵۸ نفر از عوامل توزیع و فروش مواد مخدر

نماینده مدی العموم در دامغان بابیان اینکه سرقت، ضرب‌وجرح عمدی، توهین و فحاشی، تصادف و مواد و مخدر بیشترین فراوانی در ورودی پرونده‌ها به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان را تشکیل می‌دهد، ابراز داشت: با تدابیر اندیشیده شده و قاطعیت دستگاه قضائی و دادسرای عمومی و انقلاب جرائم خشن شامل ضرب‌وجرح عمدی در این شهرستان کاهش پیداکرده است.

گلی از کشف و ضبط دو تن انواع مواد مخدر در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: از این میزان یک‌تن و ۵۵۰ کیلوگرم تریاک، ۲۱۰ کیلوگرم حشیش و ۸۰۰ کیلوگرم هرویین بوده است که ۳۵۸ نفر از عوامل توزیع و فروش شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: طی دوماهه نخست سال جاری نیز یک هزار و ۷۲ کیلوگرم تریاک، ۲۵۳ کیلوگرم هرویین و ۲۱ کیلوگرم شیشه کشف و ضبط و در این راستا ۷۱ نفر دستگیر شدند.

خودکشی ۳ نفر در دامغان

دادستان عمومی و انقلاب دامغان بابیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون فقط یک فقره قتل در شهرستان به وقوع پیوست، ابراز داشت: محل وقوع یکی از شهرهای این شهرستان و موضوع اختلاف خانوادگی بود که این پرونده در مرحله رسیدگی قرار دارد و هنوز رأی در این راستا صادر نشده است.

گلی بابیان اینکه قبل از سال ۹۴ نیز چهار فقره قتل در دامغان به وقوع پیوسته بود، تصریح کرد: رأی قصاص نفس این تعداد محکوم صادر و پرونده آن در مرحله اجرای احکام قرار دارد که با تلاش و پیگیری ریش‌سفیدان، اجرای احکام و مددکاران امیدواریم رضایت شکات حاصل و مانع قصاص شویم.

وی همچنین افزود: برابر گزارش اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی دامغان متأسفانه سال گذشته سه فقره خودکشی در شهرستان به وقوع پیوست یکی از این افراد دانشجو و دیگری یک مادر و دختر بودند که ریشه این عمل خانوادگی و عاطفی گزارش می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب دامغان بابیان اینکه تعداد پرونده‌های مسن در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان ۸۹ فقره بود، اضافه کرد: با پیگیری و رسیدگی این تعداد به ۱۵ فقره پرونده کاهش پیداکرده است.

کد خبر 4650985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =