ائتلاف «سائرون» عراق خواستار برکناری سفیر بغداد در واشنگتن شد

فراکسیون «سائرون» در پارلمان عراق خواستار برکناری «فرید یاسین» سفیر عراق در واشنگتن به دلیل اظهارات درباره روابط عراق با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، فراکسیون پارلمانی «سائرون» عراق در بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات عجیب سفیر عراق در واشنگتن درباره روابط عراق با رژیم صهیونیستی همه ما را شوکه کرد.

بر اساس این گزارش، این فراکسیون پارلمانی عراق تأکید کرده است: فراکسیون پارلمانی سائرون در بیانیه ای گفت: اظهارات عجیب سفیر عراق در واشنگتن درباره روابط عراق با رژیم صهیونیستی همه ما را شوکه کرد.

این فراکسیون در بیانیه خود همچنین خواستار برکناری فرید یاسین از سِمَت خود توسط دولت عراق شده است.

گفتنی است، «فرید یاسین» سفیر عراق در آمریکا پیشتر در سخنانی تعجب برانگیز گفته بود: برخی عوامل عینی وجود دارند که امکان دارد برقراری روابط میان عراق و اسرائیل را ایجاب کنند از جمله اینکه اقلیت عراقی قابل توجهی در اسرائیل هستند که همچنان به آداب و سنت عراقی خود افتخار می کنند.

از سوی دیگر نصر الشمری معاون دبیرکل و سخنگوی رسمی جنبش نجباء در بیانیه‌ای اظهارات اخیر سفیر عراق در واشنگتن درباره رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

نصر الشمری در بیانیه خود آورده است: با وجود همه ایثارگری های بزرگی که فرزندان عراق به طور عام و ارگان های نظامی بشکل خاص برای حفاظت از وحدت، ملت، کرامت و مقدسات آن، متاسفانه می بینیم و می شنویم که سفیر عراق در واشنگتن در موضعی خجالت آور به دنبال عادی سازی روابط با رژیم نژادپرست صهیونیستی است، رژیمی که حتی شهروندان و مزدورانی که از سراسر جهان جمع کرده از شر آن در امان نیستند.

این شخص (سفیر عراق در واشنگتن) فراموش کرده که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با تمام اصول عقیدتی و تاریخی ملت عراق که پیش قراول مبارزه با این رژیم غاصب بوده و باقی خواهد ماند، همچنین اخیراً شنیدیم که فرمانده عملیات استان الانبار برای نیروهای آمریکایی جاسوس می کرده و با آنها توطئه ای کرده که کمترین توصیف آن خیانت به نیروهای عراقی مستقر در مرز برای حمایت کشور از شر داعش و امثال آن است، بسیار عجیب است که انسانی به حدی از پستی برسد که به خاطر دریافت مقداری پول در کنار دشمن اشغالگر علیه فرزندان ملت خود بایستد، دلهای این اشخاص توسط طمع مرده و ذلیل و شکست خورده هستند، و حالا دلیل سقوط چندین استان به دست تروریست ها برای ما آشکار شد، زیرا چنین افراد بی آبرویی در ارگان های امنیتی حضور داشتند.

ما به عنوان فرزندان ملتی که حقوقش در سایه کش مکش های سیاسی، طائفه ای و منافع شخصی ضایع شده از دولت عراق که متعهد شده که با فساد و انحراف مبارزه کند، می خواهیم که سازمان های دولتی و مراکز حساس به ویژه ارگان های نظامی که بسیار ایثار کردند را پاکسازی و از سابقه روشن و پرافتخار آن محافظت کند، و این اشخاص فاسد را به دادگستری تحویل دهد تا زیر نظر قانون مورد محاکمه قرار گیرند زیرا در غیر این صورت این افراد الگویی برای همه افراد ضعیف النفس خواهند شد تا با امنیت کشور، اصول و عقیده آن بازی کنند که این کار به فروپاشی نظم خواهد انجامید تا جایی که دیگر درمانی برای آن وجود نخواهد داشت، و ما از رسیدن اوضاع به این مرحله ترس داریم.

کد خبر 4660795

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =