امنیت کشور را مرهون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی هستیم

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بابیان اینکه نیروهای دفاعی و نظامی از دیرباز نقش مهمی در حفظ امنیت جامعه ایفا کرده اند، گفت: امنیت امروز نیز نتیجه تلاش نیروهای امنیتی و دفاعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در جمع نیروهای یگان ویژه خراسان جنوبی با بیان اینکه اصل دفاع در طول تاریخ وجود داشته است، افزود: همچنین نیروهای دفاعی و نظامی از دیرباز نقش مهمی در حفظ امنیت جامعه ایفا کرده اند.

وی ادامه داد: همانگونه که سلامت بدن نتایج تلاش گلبول‌های دفاعی در برابر هزاران بیماری است، امنیت جامعه هم نتیجه تلاش نیروهای دفاعی در برابر هجمه‌ها است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه نیروهای دفاعی در تمامی توفیقات جامعه شریک هستند، افزود: اگر امروز کشاورز با خیال آسوده به فعالیت می‌پردازد و یا مادری با آرامش به فرزند شیر می‌دهد نتیجه تلاش نیروهای امنیتی و دفاعی بوده که دارای ارزش بالایی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: ارزش کار نیروهای امنیتی به این است که پیش از ورود هرگونه ضایعات به سطح جامعه، از آن جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه نیروهای امنیتی با اقداماتی هوشمندانه و آگاهانه صدها فساد را در نطفه از بین می‌برد، اظهار کرد: نیروهای ویژه در بین نیروهای مسلح رسالتی متفاوت بر عهده دارند چراکه در اقدامات نظامی و شبه نظامی کاربرد اصلی را ایفا می‌کنند.

آیت الله عبادی با اشاره به برگزاری رزمایش‌ها بیان کرد: بر اساس روایت اگر کسی در رزمایش و آزمایش به شهادت برسد مقامی بالاتر از شهدای هشت سال دفاع مقدس دارد چراکه در برنامه‌ای پیشگیرانه شهید شده است.

وی با تاکید بر افزایش و اهمیت آگاهی نیروهای مسلح بیان کرد: اگر آگاهی‌ها نباشد در جنگ‌های سنگین ضایعات بسیاری به بار می‌آید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پلیس امنیتی و مقتدر و همان امر به معروف و نهی از منکر شرعی است.

وی با بیان اینکه امروزه برگ برنده دست فردی است که کارها و خدمتش را با قصد قربت انجام دهد، افزود: نیروهای مسلح فرصتی طلایی برای خدمت به مردم در اختیار دارند که باید حداکثر استفاده و بهره وری را داشته باشند.

تربیت پلیس تراز انقلاب اولویت یگان ویژه استان

فرمانده یگان ویژه خراسان جنوبی هم در این دیدار با بیان اینکه یگان ویژه ناجا در دو بخش رسالت‌های ذاتی و غیر ذاتی انجام وظیفه می‌کند، افزود: مقابله با اغتشاشات و نا آرامی‌های غیر قانونی از جمله رسالت‌های ذاتی و مأموریت‌های زمان بحران‌های غیر مترقبه از رسالت‌های غیر ذاتی این یگان است.

سرهنگ علیرضا کاظمی با بیان اینکه یگان ویژه به دنبال خودسازی نیروها و تربیت پلیس تراز انقلاب است، گفت: در این راستا طرح‌های مختلفی اعم از طرح نیایش، وصال و رمضان کریم اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: یگان ویژه استان در زمینه آمادگی عملیاتی طی چند سال گذشته جزو نیروهای برتر نیروهای مسلح شناخته شده است.

فرمانده یگان ویژه خراسان جنوبی از جذب نیرو تا دو سال آینده در یگان ویژه استان خبر داد و گفت: تلاش سازمان بر این است که تا سال ۱۴۰۰ به لحاظ تجهیزات، امکانات و نیرو تکمیل شود.

سرهنگ کاظمی با بیان اینکه در آموزش‌ها بصیرتی و حرفه گرایی به دنبال افزایش سرانه تحمل نیروها بوده ایم، افزود: تلاش می‌کنیم در میدان عمل با اقداماتی هوشمندانه عوامل اصلی را دستگیر کنیم.

کد خبر 4660849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =