دشمنان به دنبال توقف قدرت موشکی ایران هستند

کرمان - معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به هراس دشمنان از عظمت و قدرت ایران گفت: دشمنان به دنبال توقف قدرت موشکی ایران هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار یدالله جوانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست استانی تبیین و گفتمان سازی گام دوم انقلاب در محل دانشگاه فرهنگیان کرمان گفتمان سازی را لازمه اجرای گام دوم انقلاب دانست و اظهار کرد: باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در اولین گام باید بدانیم که مقام معظم رهبری با چه هدفی این بیانیه را بیان کرده اند، افزود: با پاسخ به این سوال می‌توان گفتمان سازی را هدف مند کنیم.

سردار جوانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب تمرکز بر روزی مساله جوانان است و این قشر مؤثر باید در تمدن سازی انقلاب نقش ایفا کنند.

وی تمدن سازی انقلاب را یکی از اهداف گام دوم انقلاب برشمرد و افزود: برخی از نکات بیانیه گام دوم انقلاب به قدری مهم هستند که می‌تواند حول آن محورها کتاب نوشت یا همایش برگزار کرد.

لزوم تصویرسازی درست از عظمت انقلاب اسلامی ایران

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به توطئه‌های دشمنان و تلاش آنها برای تصویرسازی غلط گفت: امروز دشمنان با استفاده از جنگ نرم به دستیابی به اهدافشان هستند.

وی بر لزوم تصویرسازی درست از انقلاب و نظام برای جوانان تاکید کرد و افزود: تنها در این صورت است که می‌توان گفت جوانان را نسبت به انقلاب آگاه کرده ایم.

سردار جوانی با بیان اینکه باید تصویرسازی درست از عظمت انقلاب انجام شود، بیان کرد: بیان عظمت و دستاوردهای ۴۰ ساله نظام یکی دیگر از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی گفت: در طول عمر ۴۰ ساله نظام هر زمان روحیه و مدیریت انقلابی به کار گرفته شده شاهد پیشرفت و موفقیت بوده ایم و زمانی هم که به ارزش‌های انقلاب بی توجهی شده است شاهد عدم پیشرفت در امور بوده ایم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران از عظمت چشم انداز، رسالت و آرمان انقلاب به عنوان دیگر نکات ارزشمند این بیانه نام برد و افزود: امروز دشمن تمام توان خود را برای جلوگیری از تمدن سازی اسلامی به کار گرفته است.

وی مبنای تمدن اسلامی را عدالت، شریعت، ارزش‌های انسانی و کرامت ذکر و تصریح کرد: نتیجه تمدن غربی که مبنای آن نگاه مادی گرایانه و سودجویی است به بحران سازی در عراق، سوریه و یمن ختم شده است.

سردار جوانی همچنین ظرفیت‌های عظیم کشور را از دیگر نکات مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب دانست و افزود: هدف مقام معظم رهبری از این بیانیه شکل دهی به حرکت گسترده با پرچم دهی جوانان برای گفتمان سازی و تشکیل تمدن اسلامی است.

وی تحقق این مساله را مستلزم رعایت چهار نکته دانست و بیان کرد: «شناخت صحنه» اولین نکته در این زمینه است و باید بدانیم که صحنه امروز انقلاب اسلامی کل جهان بوده و محدود به ایران و منطقه نیست.

با امید دادن به جوانان همه قفل‌ها باز می‌شود

معاون سیاسی سپاه پاسداران از امید به عنوان عنصر دوم نام برد و افزود: باید روحیه امیدواری در جامعه تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به کسانی که به دنبال مذاکره هستند؛ می‌فرمایند «ما مشکل داریم اما به بن بست نرسیده ایم»، گفت: امروز دشمنان به دنبال این هستند که با ترویج روحیه ناامیدی مشکلات را به بن بست تبدیل کنند.

سردار جوانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جوانان را مهم‌ترین داشته می‌دانند، افزود: به فرموده معظم له اولین نشانه امید، داشته‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه با امید دادن به جوانان همه قفل‌ها باز می‌شود، گفت: در جریان شکار پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با استفاده از سامانه پدافند سوم خرداد که ساخت داخل است به توان جوانان ایرانی پی می بریم.

سردار جوانی با تاکید بر لزوم انقلابی عمل کردن در همه حوزه‌ها بیان کرد: اگر امروز در دستگاهی فساد و تبعیض وجود دارد به دلیل این است که به ارزش‌های انقلاب عمل نکرده ایم.

وی به وجود ۷ درصد منابع جهان در ایران اشاره و تصریح کرد: پس از انقلاب سهم ایران در تولید علم ۲۰ برابر رشد یافته است و در واقع انقلاب کشور را در مسیر ترقی و پیشرفت قرار داده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه باید حرف افراد در هر مسئولیتی مبتنی بر منطق استدلال و باورپذیر باشد، گفت: باید هوشیار باشیم چرا که دشمنان می‌خواهند گرانی و بیکاری و مشکلات را بزرگ نشان دهند.

وی دومین نشان امید را بحث افول آمریکا ذکر و تصریح کرد: امروز برخی برای دستیابی به اهداف سیاسی خود قصد دارند واقعیت را بد جلوه دهند.

تلاش دشمنان برای برعکس جلوه دادن واقعیت‌ها

سردار جوانی با اشاره به افزایش قدرت ایران گفت: امروز دشمنان با بسیج ظرفیت رسانه‌ای خود به دنبال برعکس جلوه دادن واقعیت هاست.

وی با اشاره به هراس دشمنان از عظمت و قدرت ایران بیان کرد: دشمنان به دنبال توقف قدرت موشکی ایران هستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره به قدرت خداوند و نصرت الهی اشاره دارند، افزود: بنا به فرموده معظم له امید اصلی ترین جهاد است.

سردار جوانی ادامه داد: امروز دشمنان در سه حوزه شامل فشار روانی، عملی و اقتصادی است که البته در دو حوزه شاهد نشانه‌هایی از عبور موفقیت آمیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از طریق فشار عملی به دنبال سوریه سازی ایران هستند، گفت: در ۴۰ سال گذشته تمامی فیلم‌هایی که در جشنواره‌های خارجی جایزه دریافت کرده اند به نوعی حاوی سیاه نمایی از ایران بوده اند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه دشمنان هوشمندانه کار می‌کنند، افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «در حالی که دارای توان، منابع و قدرت بالایی هستیم دشمن به دنبال تضعیف و ناامیدی شما است».

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مسیر قلب‌های جوانان عراقی را هم در مسیر انقلاب قرار داده است، ادامه داد: فرو ریختن آمریکا و نابودی اسرائیل دور از انتظار نیست.

سردار جوانی ایجاد امید را نکته مهم و اصلی بیانیه گام دوم ذکر کرد و گفت: قله تمدن سازی انقلاب اسلامی با ایجاد امید فتح می‌شود.

کد خبر 4667170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =