راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید کردبچه در نشست ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت، از دستور رئیس کل بیمه مرکزی برای توسعه روابط پژوهشی پژوهشکده بیمه با صنعت بیمه خبر داد و گفت: مطابق با دستور چند ماده‌ای که از سوی رئیس کل بیمه مرکزی به پژوهشکده بیمه ابلاغ شده، توسعه رابطه پژوهشی با صنعت بیمه مورد تاکید قرار گرفته است.

رئیس پژوهشکده بیمه افزود: البته در گذشته اقدامات ارزشمندی میان پژوهشکده بیمه با مدیران و کارشناسان صنعت بیمه انجام گرفته است، اما به هر حال هیچ وقت نیاز و نظر صنعت بیمه در تدوین آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها مدنظر قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: در این میان، فقدان حلقه ارتباطی بین صنعت و پژوهشکده احساس می‌شود، اما این امیدواری وجود دارد که با راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت، این حلقه ایجاد و موجب هم‌افزایی بین شرکت‌های بیمه و جلوگیری از موازی‌کاری در کارهای پژوهشی بین شرکت‌ها شود.

در ادامه، لیلی نیاکان معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه از انجام طرح‌های پژوهشی در این پژوهشکده خبر داد و گفت: شناسایی و پاسخ به نیازهای پژوهشی و علمی صنعت، استفاده از توانمندی‌های فنی و کارشناسی صنعت بیمه و مستندسازی پژوهش‌ها در دستور کار ما قرار گرفته و در حوزه توسعه ارتباط با دانشگاه مواردی چون شکل دادن ارتباط صنعت و دانشگاه، شناسایی و بهره‌برداری از توانمندی‌های دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی در صنعت بیمه، کمک به توسعه آموزش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه و کاربردی شدن پژوهش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه از جمله برنامه‌هایی است که پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در حوزه توسعه ارتباط با جامعه مواردی چون کمک به ارتقای صنعت بیمه، حمایت از آموزش‌های عمومی بیمه‌ای، شناسایی نیازهای بیمه‌ای جامعه و نظرسنجی و انعکاس دیدگاه‌های عمومی به صنعت از اقدامات پژوهشکده بیمه بوده است.

کد خبر 4667444

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =