جبران خسارات سیل‌زدگان از محل کمک‌های مردمی

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: کمک های مردمی باقی مانده در حساب های هلال احمر صرف جبران خسارت سیل زدگان ازجمله بازسازی و ترمیم خانه ها خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تقدیر از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی که در جمع آوری کمک های مردمی با پویش سیل مهربانی و همچنین کمپین مشترک جمعیت هلال احمر و سایت ورزش سه همکاری داشتند با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم گفت: لازم است از تمامی ورزشکاران، قهرمانان، پیشکسوتان ورزشی، فدراسیون ها و تمام افرادی که به نحوی برای کمک به سیل زدگان با هلال احمر همکاری و همراهی کردند، تشکر کنم. امیدوارم ما هم توانسته باشیم امانت‌دار خوب و صادقی برای کمک های مردم به سیل زدگان باشیم.

وی هدف دیگر از برگزاری نشست با اهالی ورزش را استفاده از توانمندی ها، عقل و دانش جمعی برای نیل به راهکار سازماندهی ظرفیت موجود میان هنرمندان و ورزشکاران در حوادث آینده عنوان کرد.

پیوندی همچنین با اشاره به نقش ورزشکاران در رساندن پیام های بشردوستانه به جامعه، گفت: ارتباط و انسجام نزدیک ورزش و فعالیت های بشردوستانه، از اهداف والای ورزشی در رقابت هایی همچون المپیک است.

استفاده از کمک های مردمی برای جبران بخشی از خسارات سیل زدگان

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر اینکه این جمعیت قصد دارد بخشی از کمک های مردمی را در مسیر جبران خسارات سیل زدگان مصرف کند، گفت: مبالغی که هنوز در حساب هلال احمر باقی است به اضافه سود آن برای مناطق سیل زده هزینه خواهد شد که بازسازی و ترمیم خانه ها یکی از این موارد است. در استان های متاثر از سیل ۳۰ هزار واحد خانه به طور کامل تخریب شده و ۵۱ هزار واحد نیز دچار آسیب شده که احتیاج به مرمت دارد و این کار هزینه بسیار بالایی را می طلبد.

 پیوندی افزود: از شما ورزشکاران و هنرمندان که الگو و مورد اعتماد مردم هستید تشکر می کنم که برای کمک به سیل زدگان همکاری کردید چراکه با روحیه و همدلی موجود می توانیم بر مشکلات فائق بیاییم. همراهی چهره ها و افراد سرشناس در سیل اخیر باعث شد که کمک های مردمی جهت و انسجام بگیرد.

وی افزود: هلال احمر همواره مورد اقبال جامعه بوده و خواهد بود و حضور شما کمک کرد تا این فضا بهتر شود. امیدوارم شاهد حادثه دیگری نباشیم اما در صورت وقوع می توانیم با کمک همدیگر سازماندهی بهتری برای کمک به حادثه دیدگان داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این نهاد به دانش آموزان در مناطق سیل زده هم توجه داشته است گفت: در همین راستا طرح سیل مهربانی همکلاسی ها اجرا شد که وسایل کمک آموزشی و لوازم تحریر برای دانش آموزان تهیه شده و از اوایل مهر توزیع خواهد شد.

ترویج صلح و دوستی با اتکا به کمک های مردمی در حوادث

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با طرح این موضوع که چرا در حوادث با وجود حضور دولت از کمک های مردمی استفاده می شود، گفت: شدت و بزرگی برخی حوادث به گونه ای است که حتی دولت های غنی و پولدار نیز به تنهایی نمی توانند از پس بازسازی و مدیریت آن برآیند. دلیل دیگر، ترویج و تمرین روحیه صلح و دوستی است؛ روحیه ای که از دیرباز در نهاد ایرانیان وجود داشته و زبانزد بوده است.

پیوندی با بیان اینکه سیل ویرانگر فروردین ۹۸ به سیل مهربانی مردم تبدیل شد گفت: این مهربانی مردم هنوز ساری و جاری است.

شفافیت را از هلال‌احمر مطالبه کنید

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر تعهد این جمعیت بر ارائه گزارش شفاف هزینه کرد کمک های مردمی گفت: در ماجرای زلزله کرمانشاه و زنجیره سیل های امسال، وعده شفافیت در هزینه کرد کمک های مردمی و اعلام ریز مبالغ جمع آوری شده را دادیم و اینکه از کمک های مردمی برای جبران هزینه اجرای عملیات های نجات، خرید کالاهای مصرف شده انبارها و یا جایگزینی آنها استفاده نکنیم و کمک های جمع آوری شده را فقط به دست مردم برسانیم. بر همین اساس جزئیات خرید ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی ضروری برای خانواده های مناطق سیل زده در هفته گذشته اعلام شد. به زودی جزئیات مربوط به مبالغ باقی مانده نیز اعلام می شود.

آموزش؛ کم‌ هزینه‌ ترین راه برای مقابله با حوادث است

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آموزش از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر است، گفت: در آموزش همگانی و مطالبه گری باید حرف های جدی تری داشته باشیم. آموزش، مفیدترین و کم هزینه ترین راه برای مقابله با حوادث است. متاسفانه در کشور ما حوادث مختلفی رخ می دهد و ما باید یاد بگیریم که چگونه با حوادث زندگی کنیم و کمترین آسیب را ببینیم. این هدف را می توان با آموزش همگانی و مطالبه گری محقق کرد.

کد خبر 4679666

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =