نسبت به المپیکی شدن تیم امید خوشبین‌ هستم

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با اشاره به موقعیت تیم فوتبال امید گفت: نسبت به عملکرد این تیم و کسب سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو خوش‌بین هستم.

به گزارش خبرنگار مهر، کیکاووس سعیدی با اشاره به واریز یک مرحله از بودجه سال ۹۸ به حساب فدراسیون‌های ورزشی گفت: فوتبال هیچ تخصیصی از کمیته ملی المپیک ندارد؛ این رشته درآمدزاست و به همین دلیل نیازی به حمایت مالی از سوی کمیته ملی المپیک ندارد.

وی با تأکید بر اینکه کمیته ملی المپیک در هیچ سطحی به مسائل فنی فدراسیون‌ها و حتی انتخاب اعضای کادر فنی آنها ورود نمی‌کند، یادآور شد: در رابطه با تیم امید هم موضع‌گیری کمیته ملی المپیک از این حیث بود که ما از انتخاب صورت گرفته، هیچ اطلاعی نداشتیم اما منظور این نبود که گزینه‌ها را با ما هماهنگ کنند.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک که با رادیو گفتگو صحبت می‌کرد، با تأکید بر اینکه روابط کمیته و وزارت ورزش و جوانان خوب است، صحبت‌های خود را ادامه داد و گفت: کادر فنی تیم امید، جوان اما در عین حال کارآمد است. خوشبین هستیم به اینکه این تیم بعد از چند دهه برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب سهمیه کند.

ذی‌حساب کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه نظارت این کمیته به فدراسیون‌ها در دو حوزه مالی و فنی انجام می شود، خاطرنشان کرد: ما بودجه لازم را بر اساس دریافتی از دولت، در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌دهیم؛ آنها باید منابع و مصارف را مدیریت کنند. در این زمینه نظارت لازم را روی عملکرد آنها خواهیم داشت ضمن اینکه ناظرین فنی در مرکز نظارت بر تیم‌های ملی هم وظیفه نظارت دارند؛ آنها باید گزارش لازم را از موقعیت فدراسیون‌ها بگیرند تا ارزیابی و اشکالات احتمالی برطرف شود.

سعیدی همچنین در رابطه با سفر برخی از اعضای هیئت اجرایی همراه با صالحی‌امیری گفت: اعضای هیئت اجرایی جزو ارکان تصمیم‌گیرنده در کمیته ملی المپیک هستند و حضور آنها در برخی از سفرها همراه با ریاست کمیته ضروری است. سفری که صالحی‌امیری و عبدی افتخاری به امارات داشتند، به منظور جلوگیری از تعلیق جودو بود و به همین منظور، بسیار مهم بود ضمن اینکه سفر فدراسیون‌ها باید توسط مدیریت آنها تأمین مالی شود.

وی درباره روند اجرای اساسنامه این کمیته خاطرنشان کرد: ۹ مرحله برای تائید اساسنامه سپری شده است، در آخرین مرحله توسط کمیسیون اجتماعی، یکسری ایرادات ویرایشی به اساسنامه وارد شد که در حال بررسی و برطرف کردن آن هستیم اما تغییرات محتوایی نداشتیم؛ فکر می‌کنم این اساسنامه پاسخگوی نیاز به روز ورزش باشد.

کد خبر 4683769

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =