رفتارسازی ومهندسی ترافیک ایرادات جدی دارد/ اقدامات سلبی موثر نیست

خرم‌آباد- رئیس پلیس راه ناجا با تاکید بر اینکه زیبنده کشور نیست که از نوع رانندگی و رفتارهای غلط رانندگی به تمسخر یاد شود، گفت: در سیاست مهندسی ترافیک، آموزش و رفتارسازی ایرادات جدی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید تیمور حسینی ظهر امروز چهارشنبه در کمیسیون ایمنی راه های لرستان با اشاره به اینکه می خواهیم با یکدیگر کاری را انجام دهیم که مطالبه مردم است، اظهار داشت: در اوایل انتصابم دکتر رحمانی فضلی من را احضار کردند و تاکید کردند که باید برای کاهش تعداد کشته ها فکری کرد.

وی یادآور شد: بیش از ۱۶ هزار کشته کشور، یعنی ۷۵ درصد مربوط به جاده ها است که عدد بالایی است.

رئیس پلیس راه ناجا با تاکید بر اینکه علی رغم کاستی ها، به بهانه کمبودها دست روی دست گذاشتن هم کار درستی نیست،  قانون و شرع این را نمی پذیرد که در موضع انفعال قرار بگیریم و هر کدام از ما باید سهم خود را ایفا کنیم، افزود: در نگاه، رویه و روش باید اصلاحات جدی انجام دهیم. امروز دیگر اقدامات سلبی و مقابله ای جواب نمی دهد، خیلی ها می گویند هزینه جرم باید افزایش یابد اما این نمی تواند اثربخشی لازم را داشته باشد.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: باید ابتدا سیستمی را اعمال کنیم که هیچ متخلفی نتواند از مجازات فرار کند و آن وقت اگر دیدیم نیاز به افزایش دارد این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در سیاست مهندسی ترافیک، آموزش و رفتارسازی ایرادات جدی داریم، تصریح کرد: زیبنده کشور ما نیست که واقعا در بحث تلفات جاده ای با تمسخر از ما یاد شود، از نوع رانندگی و رفتارهای غلط رانندگی به تمسخر یاد می شود.

رئیس پلیس راه ناجا با تاکید بر اینکه نیروهای پلیس از جان مایه می گذارند، این نوع خدمت نمونه خارجی ندارد،  با کمترین ادعا و در اوج محرومیت تلاش می کنند وظیفه خود را دلی انجام دهند، افزود: چون فرآیند ها غلط است ایرادات و آسیب هایی وجود دارد، این ایرادات نیز به خاطر روش های غلطی است که نیروها را در آن قرار داده ایم.

کد خبر 4692403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =