بستر جنگ دشمن از دنیای واقعی وارد فضای مجازی شده است

کاشمر- مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: بستر جنگی دشمن از فضای واقعی وارد فضای مجازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،  سرهنگ عباس محمدیان در نشست خبری با خبرنگاران بسیج رسانه شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن که شب گذشته در سالن اجتماعات آموزش و پرورش کاشمر برگزارشد اظهارکرد: رسانه ها حلقه وصل دولت و مردم اند و رسانه ها می توانند افق روشن را برای جامعه ترسیم کنند.

وی با بیان اینکه مردم رسانه های مستقل را می پسندند، افزود: از رسانه های داخلی مردم ناامید شده اند و باید این مشکل آسیب شناسی شود.

محمدیان تصریح کرد: جوانان دهه ۸۰ مرجع اطلاعات آنها رسانه های خارجی شده است که برای جامعه آسیب جدی است.

وی با تأکید براینکه راه را به بیراهه می رویم چون آویزان یک جریان سیاسی شده ایم؛ گفت: : هویت یک خبرنگار و رسانه هویت انقلابی است و جامعه انعکاس واقعیت ها را مطالبه دارد.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی ضرورت تشکیل تراز انقلاب و جبهه های متحد را از نیاز های جامعه رسانه عنوان کرد و افزود : رسانه های شهرستان برای جذب مخاطب باید پژوهش کنند و پیگیر ذائقه مردمی باشد و نگاهی به تریبون سیاسیون نداشته باشد.

محمدیان با تأکید براینکه در آستانه جنگ بزرگ تمام عیار اقتصادی هستیم ابراز داشت: جنگی از بستر فضای مجازی در حال انجام است، سنگرها فرق کرده و دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده اند که کارهای سختی به دوش خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج رسانه کشور فراجناحی با هم گرایی و هم افزایی در خدمت جبهه تراز انقلاب است، گفت: خبرنگاران از همه مسئولین آگاه ترند چون در قلب جامعه هستند ،چون مسئولین ما ۵۰ درصد از وقتشان صرف بروکراسی باطل شده است و در هیچ کشوری چنین بروکراسی نداریم.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی اظهارکرد: بزرگترین اقدام خبرنگاران در این دوره افزایش قدرت مردم در برابر مشکلات است.

وی همچنین با بیان اینکه شعار اقتصاد را رهبر انقلاب طی چندین سال بسیار تأکید کردند ولی در هیچ دولتی به این امر توجه نشد افزود: از سال ۷۲ صحبت مقام معظم رهبری عدم وابستگی به نفت بود و دولت ها آمدند و رفتند ولی کاری نکردند.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی با تأکید براینکه بایدمنش فراجناحی داشته باشیم و با احترام به همه سلایق در برابر جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن برنامه ریزی کنیم ، اظهارداشت: فرهنگ مصرف، زندگی ایرانی اسلامی و موارد دیگر حلقه های مفقودی جامعه ماست.

محمدیان با بیان اینکه سه درصد از جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ رسانه های داخلی را قبول دارند که این فاجعه است افزود: سواد رسانه ای جامعه بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه هنوز اصلاح قانون مطبوعات انجام نگرفته است درصورتی که ۴۰ نفر از نماینگان مجلس شورای اسلامی مدیر مسئول نشریات هستند گفت: بیمه خبرنگاران، قانون استخدامی ، بیمه بیکاری ، عدم امنیت شغلی و بسیار موارد دیگر که مربوط به خبرنگاران است در قالب اصلاح قانون مطبوعات محقق می شود.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه ذائقه مردم مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی است ولی تیتر همه رسانه های کشور سیاسی است ابراز داشت: به همه سلایق سیاسی احترام می گذاریم ولی از فرهنگ غفلت کرده ایم که امروز استان خراسان رتبه اول طلاق در کشور را دارد.

محمدیان تأکید کرد: جریان سیاسی اولویت نشریات شده است و به این علت خبرنگاران در زیر چرخ احزاب از بین رفته اند و ضعیف ترین صنف کشور صنف خبر نگار است.

کد خبر 4693053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =