۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۴۱

انواع عدسی هویا موجود در بازار و ویژگی هر کدام از آنها

انواع عدسی هویا موجود در بازار و ویژگی هر کدام از آنها

در بین برندهای موجود در بازار عینک طبی و عینک آفتابی، عدسی هویا با ویژگی کیفیت برتر دید و استحکام بالای محصولات خود شناخته می‌شود.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در این عدسی‌ها پوشش‌های مختلفی به کار گرفته شده که هر کدام از آنها منجر به ایجاد یک ویژگی برجسته برای عدسی می‌شود. زمانی که این ویژگی‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، قابلیت‌های جالب توجهی در لنز هویا به وجود می‌آید که هم برای آقایان و هم برای خانمها قابل استفاده است.

 حالا اگر تصمیم دارید که خرید عدسی طبی هویا برای عینک طبی عینک دودی خود داشته باشید، با ما همراه باشید تا ضمن معرفی کلی این محصولات به معرفی ویژگی‌های آنها و همچنین خصوصیات برجسته آنها بپردازیم. 

عدسی هویا را بیشتر بشناسیم

عدسی هویا یکی از پرفروش‌ترین محصولات موجود در سطح بازار است که با ویژگی‌های مختلفی مانند ضریب شکست متنوع، مقاومت بالا در برابر خط خوردگی و خط و خش، آبگریز بودن یا همان هیدروفوبیک و همچنین کیفیت دید فوق العاده شناخته می‌شود. این عدسی‌ها هم در مورد عینک آفتابی و هم در مورد عینک طبی قابل استفاده هستند و مشتری می‌تواند با توجه به نیاز خود تغییراتی در آنها سفارش بدهد و از نمایندگی عدسی هویا در ایران خرید خود را انجام دهد.

ویژگی‌های برجسته عدسی هویا

برای شما که قصد خرید عدسی هویا به عنوان عدسی عینک طبی یا عینک آفتابی دارید، مهم‌ترین موضوع، ویژگی‌ها و خصوصیات به کار رفته در عدسی‌ها هستند. این شرکت تلاش کرده که محصولات خود را از شیشه‌های معمولی یا از پلی کربنات فاصله داده و به سمت محصولاتی با ویژگی‌های متفاوت ببرد. برخی از ویژگی‌های جالب عدسی‌های هویا عبارتند از:

پوشش HVLL: نام این پوشش مخفف اصطلاح انگلیسی Hi-Vision Long-life به معنی کیفیت دید فوق العاده و طول عمر طولانی است. در عینک‌های دارای پوشش HVLL شاهد استفاده از سه ویژگی خاص هستیم که مقاومت در برابر خط و خش یا اسکراچ، پاک شدن آسان و همچنین آنتی رفلکس در آن گنجانده شده است. بنابراین این پوشش می‌تواند تضمین کننده کیفیت دید بالا، طول عمر بالا و همچنین جلوگیری از خط و خش بر روی عدسی هویا باشد.

پوشش SHV: اصطلاح SHV مخفف اصطلاح انگلیسی Super High Vision است که با تمرکز بر روی کیفیت دید بالا ساخته شده است. عدسی‌هایی که با این اصطلاح نامگذاری می‌شوند، نزدیک به ۹۹.۵ درصد نور را از خود عبور می‌دهند و به چشم می‌رساند. بنابراین انعکاس نور در آنها بسیار کم است و طبیعی است که تأثیر آن بر روی کیفیت دید فرد چشمگیر و قابل توجه است. کسانی که معمولاً در نور زیاد کار می‌کنند، باید از عدسی هویا با پوشش SHV استفاده کنند.

پوشش بلو کنترل: پوشش بلو کنترل یا بلو پروتکت یک لایه اضافی اختصاصی است که به عدسی عینک اضافه می‌شود و از عبور نور آبی و رسیدن آن به چشم فرد جلوگیری می‌کند. از آنجایی که شدت نور آبی از تجهیزات دیجیتال مانند گوشی و کامپیوتر زیاد است و در نور خورشید هم یافت می‌شود، به عنوان یکی از عوامل اصلی آب مروارید و دژنراسیون ماکولا شناخته می‌شود. این عدسی‌ها تحت عنوان عدسی بلوکات هویا مخصوص کامپیوتر هم شناخته می‌شوند و بهترین گزینه برای کسانی هستند که در طول روز با کامپیوتر و گوشی کار می‌کنند.

پوشش آنتی رفلکس: پوشش آنتی رفلکس یک پوشش خاص است که از انعکاس نور و ایجاد تصویر نورهای محیطی بر روی سطح لنز عینک جلوگیری می‌کند. اگر در داخل ماشین نشسته باشید، معمولاً راننده در طول شب اجازه نمی‌دهد که لامپ داخل کابین روشن شود. این به این دلیل است که تصویر اشیا بر روی شیشه خودرو تشکیل شده و کیفیت دید راننده پایین می‌آید. این در حالی است که عدسی هویا پوشش آنتی رفلکس دارد و از تشکیل چنین تصاویری جلوگیری می‌کند.

پوشش آب گریز: اگرچه از این پوشش تحت عنوان پوشش هیدروفوبیک یاد می‌شود، اما در جلوگیری از خش، جلوگیری از تجمع چربی و همچنین جلوگیری از تجمع گرد و غبار کارایی دارد. این پوشش تأثیر بسزایی در صاف کردن و صیقلی نشان دادن سطح عدسی هویا دارد و به طور مستقیم باعث افزایش طول عمر بیشتر عدسی می‌شود.

ویژگی PNX: این ویژگی که تحت عنوان Phoenix هم شناخته می‌شود، اشاره به استفاده از یک ماده بسیار سبک برای ساخت عدسی عینک دارد. این عدسی‌ها بر مبنای استفاده از مونومرهای تریوکس طراحی شده‌اند و وزن آنها حدود ۱۹ درصد سبک‌تر از پلاستیک استاندارد و حدود ۸ درصد سبک‌تر از پلی کربنات است. در حقیقت عدسی PNX به عنوان سبک‌ترین عدسی عینک طبی در سطح دنیا شناخته می‌شود. جالب است بدانید که عدسی هویا ساخته شده از این ماده بر سطح آب شناور می‌ماند..

عدسی HOYA ۱.۵ SHV

این عدسی هویا هم به عنوان یکی از عدسی‌های با فشردگی پایین شناخته می‌شود و به همین دلیل قیمت آن چندان بالا نیست. البته استفاده از پوشش SHV باعث شده که این عینک کیفیت دید بسیار خوبی نصیب فرد کند. در مورد ویژگی‌های برجسته این عدسی موارد زیر جالب توجه هستند:
* امکان استفاده برای افراد با نمره چشم بین ۵ - تا ۴.۵ +  و آستیگمات بین صفر تا ۲ با توجه به ضریب شکست آن
* برخورداری از لایه آبگریز یا هیدروفوبیک برای بالا بردن مقاومت آن در برابر خط و خش
* وجود لایه SHV که باعث بالا رفتن کیفیت دید در اندازه فوق العاده می‌شود.

عدسی HOYA ۱.۵ SHV PHOTO GRAY

 این محصول را می‌توان یک گزینه جالب در بین گزینه‌های عدسی هویا معرفی کرد. در این عدسی‌ها چند ویژگی جالب به کار گرفته شده که هم بر روی کیفیت دید فرد تأثیر می‌گذارد و هم شرایط فتوکرومیک مناسب را برای او فراهم می‌کند. در مورد ویژگی‌های این عدسی باید به موارد زیر اشاره کنیم:
* طراحی عدسی به صورت فتوکرومیک با تغییر رنگ بین خاکستری دودی و شفاف
* وجود لایه SHV برای بالا بردن کیفیت دید فرد
* ضریب شکست پایین معادل با ۱.۵۰ که امکان استفاده از آن برای افراد با نمره چشم بین ۴ - تا ۴ +  را فراهم می‌کند.
* وجود پوشش آنتی رفلکس بسیار مقاوم در ۲ طرف عدسی. 

عدسی HOYA ۱.۵۳ PNX

این عدسی که با عنوان عدسی هویا نشکن هم شناخته می‌شود، از مواد اولیه خاصی ساخته شده که استحکام بالایی برای آن به وجود آورده و از طرف دیگر وضع آن پایین است. اگر به فکر استفاده از این عدسی هستید ویژگی‌های زیر در مورد آنها جالب توجه است:
* ساخته شده از جنس PNX که وزن آنها را به شدت پایین آورده و عدسی را به یک عدسی نشکن تبدیل کرده است
* مناسب‌ترین گزینه برای فریم‌های بدون دور یا فریم لس
* برخورداری از ضریب شکست ۱.۵۳ با توانایی پوشش نمره چشم بین ۶ - تا ۵ +  و پوشش آستیگمات بین ۰ تا ۲
* برخورداری از لایه آبگریز به منظور جلوگیری از تجمع گرد و غبار و چربی بر روی سطح عدسی. 

همانطور که می‌بینید، تنوع عدسی هویا بالاست. اما شاخص‌ها و ویژگی‌های مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. در این مطلب ما به برجسته‌ترین ویژگی‌های آن‌ها اشاره کردیم، اما اگر ابهامی دارید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه عینک فروشی بینا تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4700555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha