فقدان مهارت گفتگو در خانواده موجب بروز خشونت شده است

اراک- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: فقدان مهارت گفتگو در خانواده ها، موجب بروز خشونت های لفظی و ایجاد فاصله میان اعضای خانواده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان مرکزی اظهار داشت: عمده ترین معضلات ایجاد شده در خانواده ها کم شدن ارتباط تعامل و مهارت گفتگو دوسویه بین زن و شوهر و میان جمع خانواده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود :عدم مهارت در گفتگو موجب بالا رفتن سوءتفاهم و ایجاد خشونت لفظی در میان خانواده‌ها شده که پدیده بزرگ در آسیب رساندن به ارکان خانواده است.

وی بیان داشت: عدالت جنسیتی توصیه مقام معظم رهبری به شمار می‌رود باید با حفظ کرامت خانواده‌ها مدنظر گرفته شود در همین راستا در برنامه ششم توسعه به موضوع عدالت جنسیتی نگاه خاص شده است.

ابتکار بیان داشت: تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در کشور که به صورت استانی در دولت دوازدهم مدنظر قرار گرفته و بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری تحقق پیدا کرده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: تاکید امام و مقام معظم رهبری رعایت حقوق زن و خانواده و هویت دادن به این ارکان مهم است که در ادوار گذشته در دنیا هم نادیده گرفته شده است. خانواده رکن بزرگ جامعه است که چنانچه به این ارکان آسیب وارد شود جامعه دچار آسیب و نابسامانی و هنجار شکنی می شود.

ابتکار در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای زنان روستایی از طریق تولید محصولات کشاورزی و... در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار دارد.

وی بیان داشت: همچنین طرح ایجاد مهارت و کسب و کار برای زنان سرپرست خانوار نیز در دستور کار قرار دارد که تا کنون ۱۲ هزار نفر در مرحله نخست این طرح تحت پوشش قرار گرفته اند و این مهم نیز در نقاط آسیب پذیر در حال اجرا است.

ابتکار عنوان کرد: موضوع توان افزایی تشکیلات مردم نهاد نیز در چهار حوزه بر مبنای محور اصلی تحولات اجتماعی شکل گرفته است که استان مرکزی در این زمینه انجام داده است. همچنین توافق نامه ای با سازمان بهزیستی  با هدف حمایت از اورژانس اجتماعی و تحقیق خود مراقبتی در دستور کار قرار دارد و حمایت از صندوق های حمایتی هم با هدف ایجاد اشتغال در روستاها در سند تحول دیده شده که برای هر کدام از دستگاه ها وظایفی تعریف شده و امیدواریم دستگاه های مرتبط نسبت به این طرح توجه خاص داشته باشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در موضوع زنان و خانواده نکات ظریفی وجود دارد که از آن نقاط غافل شده ایم که باید با ایجاد طرح های تاثیر گذاری فعالیت های این حوزه مورد توجه قرار بگیرد. در هدف گذاری سند به همه موضوعات پرداخته شده تا یک حرکت تعاملی ایجاد شود و با این روند در دستگاه‌های اتفاق خوبی در جهت تحکیم خانواده اتفاق  بیفتد.

کد خبر 4700565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =