وامدار هیچکس نیستم/ تصمیم فرمانداری برای عضو جایگزین اجرا می شود

شیراز- رئیس شورای شهر شیراز گفت: به جز اعضای شورای شهر که به آنان متعهد حفظ منافع شورای شهر و همدلی موجود در آن هستم وام دار هیچ فکر، گروه یا نهاد بیرونی شورای شهر نیستم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرزاق موسوی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: حدود دو ماه قبل برنامه ای برای حضور در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر نداشتم اما با صحبتی که با بیش از ٣٠ مدیر کلان استان داشتم به این نتیجه رسیدم که در انتخابات هیات رئیسه شرکت کنم.

 وی افزود: من برده نیستم که من را به عنوان رئیس شورای شهر معرفی کنند،  به هیچ کس قولی نداده ام و هیچ کس هیچ انتظاری غیر قانونی از من نداشته باشد.

 موسوی در خصوص انتظارات مردمی از شورای شهر نیز تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های که شهر شیراز در زمینه های مختلف دارد انتظار عمومی از شورای شهر این است که شورا پویا تر باشد.

 رئیس شورای شهر شیراز در خصوص روند برگزاری انتخابات شورای شهر نیز اظهار کرد: انتخابات به طور صحیح و در زمان مقرر برگزار شد و چون روند انتخابات صحیح بود مورد تایید فرماندار شیراز نیز قرار گرفت.

 موسوی در خصوص جلسه هفته قبل شورای شهر تاکید کرد: جلسه شورای شهر روز چهارشنبه پیشتر براساس مصوبه خود شورای شهر تعطیل بود  و اعضا نیز در این جلسه حضور پیدا نکردند. نباید شورای شهر به گونه ای عمل کند که تنش در جامعه ایجاد شود بلکه یکی از ویژگی های شورای شهر جذب اعتماد مردم است.

 رئیس شورای شهر شیراز تاکید کرد: در موضوع تعیین تکلیف عضو جدید شورای منتظر اعلام نظر فرماندار شیراز در این خصوص هستیم تا مشخص شود از میان اعضای علی البدل شورای شهر چه کسی به صحن علنی شورا وارد می شود.

 او در خصوص برنامه های خود در سال سوم شورای شهر نیز تاکید کرد: به سرانجام رساندن برنامه توسعه ٢٠ ساله شورای شهر در کنار اجرایی کردن برنامه پنج ساله توسعه شیراز و ایجاد مرکز پژوهش های شورای شهر از جمله برنامه های است که در سال سوم مد نظر است.

 وی با تشریح این نکته که در سال سوم نظارت بر شهرداری بیش از پیش انجام خواهد شد، گفت: برای حضور مردم دو بستر در نظر گرفته شده و یکی از طریق مرکز پژوهش ها و دیگری نیز حضور مردم از طریق یاوران شورای شهر که قرار است هر دو روش قانون مند خواهند شد.

 رئیس پیشین کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز در خصوص معرفی عضو جایگزین شورای شهر نیز تاکید کرد: عضو علی البدل چون در جلسات یا در شورای شهر مستقر نشده نیازی به استعفا در صحن علنی ندارد و اعضا تا زمانی که عضو شورای شهر نشده اند به طور کلی فرمانداری مسئول آنان است.

 موسوی افزود: هر تصمیمی  فرمانداری در خصوص عضو جایگزین  بگیرد شورای شهر به طور کامل مصوبات فرمانداری را اجرایی خواهد کرد. 

 وی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مهدی حاجتی نیز بیان کرد: برخی از اعضای شورای شهر مکاتباتی صورت گرفته تا مشکل قضایی عضو شورای شهر اندکی تسهیل پیدا کند و یکی از وظایف شورای شهر پیگیری وضعیت مهدی حاجتی هستیم.

 در دستور کار قرار گرفتن لایحه ساماندهی نیروی انسانی شهرداری

 رئیس شورای شهر در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص اهم فعالیت های کمیسیون برنامه ،بودجه و مستقلات شهرداری شیراز گفت: لایحه ساماندهی نیروهای انسانی شهرداری شیراز در دستور کار این کمیسیون بود  که  این لایحه مورد تصویب شهردار نیز  قرار گرفته است.

 موسوی اضافه کرد: نحوه ورود افراد به شهرداری  ، آموزش ضمن خدمت ، نحوه ارتقای کارمندان و اهراز پست های مدیریتی نیز از جمله مفاد این لایحه است البته در این لایحه  بحثی در حوزه تعدیل نیرو ندارد .

وی در خصوص سایر لوایح این کمیسیون نیز بیان کرد: لایحه بودجه ریزی عملیاتی شهرداری نیز در حال انجام است و بودجه های عملیاتی سازمان های تابعه شهرداری در حال کنترل و واقعی شدن است.

کد خبر 4701533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =