طرح «مهارت آموزی در محیط واقعی کار» در مهریز اجرا می‌شود

یزد ـ رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مهریز از اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در مهریز خبر داد.

هادی ابویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای جوانان، دانشجویان و عموم شهروندان مهریز در راستای ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از ظرفیت های آموزشی و با همکاری اصناف این شهرستان اجرا می شود.

وی بیان کرد: مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از روش‌های آموزش فنی و حر فه ای است که طی آن مهارت و شایستگی‌های مورد نیاز از استادکار به مهارت آموز (شاگرد) همزمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمات منتقل می شود.

ابویی ادامه داد: بنگاه‌های متقاضی این طرح باید متعلق به یکی از بخش های خصوصی یا تعاونی دارای مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی ذیربط و دارای کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی باشد.

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مهریز یادآور شد: این کارگاه‌ها برای تهیه مجوز می توانند به آموزش فنی و حرفه ای مراجعه کرده و نسبت به تربیت مهارت آموز در حرفه های آموزشی مجاز و دارای کد استاندارد اقدام کنند.

ابویی یادآور شد: در این طرح مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مهریز مسئول همکاری و نظارت بر عملکرد واحد پذیرش مهارت آموز است و شرایط مهارت آموزان نیز داشتن حداقل ۱۵ سال سن و تابعیت ایرانی و دارای شرایط و توانایی لازم بدنی و ذهنی برای کسب مهارت مورد نظر باشد.

وی خاطرنشان کرد: طول دوره مهارت آموزی در این طرح حداقل ۱۲۰ روز کاری و حداکثر ۳۶۰ روز کاری است و هرکارگاه در هر دوره آموزشی حداکثر سه نفر مهارت آموز را می تواند در اختیار داشته باشد.
وی ادامه داد: در این طرح هیچگونه حقی برای مهارت آموز و تعهدی برای واحد پذیرنده در راستای جذب و استخدام موقت یا دائم مهارت آموز ایجاد نمی شود و این افراد تا پایان قرارداد آموزشی مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی نمی شوند.

ابویی گفت: مهارت آموزان در قالب قرارداد آموزشی از طرف واحد پذیرنده به کار گرفته می شوند و در طول دوره آموزشی، مهارت آموز تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار دارد و در پایان دوره پس از طی مراحل قانونی و اخذ آزمون‌های تئوری و عملی به فرد مورد نظر مدرک معتبر فنی وحرفه ای داده می شود.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی و کارگاهی و تمام افرادمتقاضی شرکت در اجرای طرح می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به مرکز آموزش فنی و حرفه ای امام رضا (ع) به آدرس بلوار تعاون، خیابان هلال احمر، خیابان مهارت، روبروی اداره هواشناسی مراجعه کرده یا با شماره تلفن ثابت ۲- ۳۲۵۳۶۶۴۰ داخلی ۱۷ یا با شماره همراه ۰۹۱۳۳۵۶۲۸۴۳ تماس حاصل کنند.

کد خبر 4704275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =