کارگاه بازآموزی پیشگیری از خودکشی در همدان برگزار شد

همدان - مدیر گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از برگزاری کارگاه بازآموزی پیشگیری از خودکشی در همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رنجبران ظهر پنج شنبه در کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی با اشاره به برپایی این کارگاه در مرکز بهداشت همدان اظهار داشت: کارگاه بازآموزی پیشگیری از خودکشی با حضور پزشکان، کارشناسان سلامت روان، نمایندگان پرستاری اورژانس‌های پرستاری استان و نمایندگانی از معاونت دانشجویی و فرهنگی و اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه برگزار شده‌است.

رنجبران تصریح کرد: ابعاد مختلف پیشگیرانه خودکشی و راه‌های پیشگیری و شرایط پرخطر در خانواده و اجتماع محور این کارگاه است تا به روزرسانی اطلاعات و بازآموزی در خصوص راهکارها به مدعوین صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مدرسین این دوره از جمعیت پیشگیری از خودکشی کشور و دفتر سلامت روان وزارت بهداشت حضور یافته‌اند که طی دو نوبت در کارگاهی یک‌روزه به تدریس و تشریح مطالب مربوطه می‌پردازند.

مدیر گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ادامه داد: این کارگاه در آستانه ۱۰ سپتامبر روز جهانی پیشگیری از خودکشی برگزار شده تا اهمیت موضوع برجسته‌تر شود و تلاش می‌کنیم طی سال‌جاری برنامه جامع‌تری با تعداد افراد تصمیم‌ساز بیشتر نیز در این خصوص اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: خودکشی مسأله ای اجتماعی است و همکاران ما در بخش درمان و پژوهش دانشگاه می‌توانند با مشارکت و همراهی با معاونت بهداشتی نقش مؤثری در مدیریت و کنترل این پدیده اجتماعی ایفا کنند.

رنجبران همچنین توصیه کرد: با توجه به اینکه در هر مرکز جامع سلامت، یک کارشناس بهداشت روان مستقر است مردم می‌توانند مسائل و مشکلات خود را در هر زمینه با این کارشناسان در میان بگذارند که این خود راهی در جهت کاهش تنش‌ها و دغدغه‌هایی است که ممکن است به مرور زمان به بحران تبدیل شود.

کد خبر 4712165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =