مقابله و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز ضروری است

سنندج - استاندار کردستان بر ضرورت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز برای کاهش حوادث در زمان وقوع بحران‌های احتمالی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کردستان با تقدیر از ادارات و دستگاەهایی کە در مدیریت سیل اوایل سال نقش داشتند، گفت: در آن شرایط دستگاەهای خدمات رسان و نیروهای نظامی و امدادی نقش خود را بە خوبی ایفا کردند و این همبستگی باید همیشە وجود داشتە باشد.

وی با بیان اینکە در بحران اوایل سال سیل خسارت هایی بە مردم وارد کرد، افزود: تسهیلات و کمک های بلاعوضی در نظر گرفتە شدە و باید ساز و کارها بە نحوی پیش برود کە این تسهیلات بە خسارت دیدگان پرداخت شود.

وی اظهار داشت: در جلسەای کە هفتە گذشتە با وزیر کشور داشتم درخواست کردم کە میزان اعتبارات و تسهیلات استان در این بخش مورد بازنگری و بررسی مجدد قرار گیرد.

استاندار کردستان ادامە داد: در این شرایط اقتصادی کشور ما بە دنبال گرفتن تسهیلات غیر واقعی نیستیم  و تنها در صددیم کە حق قانونی استان دادە شود.

مرادنیا با بیان اینکە دستگاەها باید همیشە آمادگی مقابلە با بحران را داشتە باشند، یاداور شد: همە دستگاەها باید وضعیت خود را در مقابلە با بحران بسنجند چرا کە ما موظف هستیم همیشە برای مقابلە با شرایط بحرانی آمادە باشیم.

وی در ادامە بە ساخت و سازهای غیر مجاز و ایجاد بنا در حریم رودخانەها اشارە کرد و بیان کرد: بخاطر بی برنامەگی و قانون گریزی در گذشتە امروز در مواقع بحران دچار گرفتاری های جدی می شویم، لذا برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز باید جدیت بە خرج دادە شود.

کد خبر 4714616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =