اصلاح ساختارها مهم‌ترین نیاز برای اجرای بیانیه گام دوم است

سنندج - جانشین مجمع عالی بسیج کشور اصلاح ساختارها و روش‌ها را مهم‌ترین نیاز برای اجرا و عملیاتی کردن بیانیه گام دوم در کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود گودرزی بعد از ظهر شنبه در نشست کارگروه های تخصصی مرکز اندیشه، همفکری و راهبردی بسیج سپاه بیت المقدس کردستان، اظهار داشت: نقش اصلی بسیج تسهیل‌گری در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم است و در همین راستا بسیجی سعی می‌کند که در راستای اقتدار و عزت بیشتر کشور به بهترین شکل ممکن وظیفه و نقش خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: در اصل بسیج به تفکر است نه به کارت عضویت و به همین دلیل هر کسی که در هر جایی از کشور برای اقتدار بیشتر این مملکت و تسهیل خدمت‌رسانی به مردم تلاش کرده و دل در گروه توسعه دارد بسیجی است.

جانشین مجمع عالی بسیج کشور با اشاره به شکل‌گیری کارگروه‌های تخصصی در راستای بهره‌برداری از ظرفیت های نخبگان در جامعه، افزود: مرکز اندیشه، همفکری و راهبردی بسیج با هدف بهره مندی از ظرفیت های موجود در کشور به ویژه حوزه نخبگی راه اندازی شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های در اختیار در تمامی حوزه‌ها در سراسر کشور، افزود: قرار است این کارگروه های تخصصی با احساس ظرفیت‌های کشور مشکلات و نارسایی‌ها و همچنین توانمندی های در اختیار  کارهای عملی را به مسئولان و مدیران ادارات و سازمان های دولتی در سطح ملی و استانی ارائه کنند.

گودرزی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم و لزوم تلاش برای اجرایی کردن آن از سوی اقشار مختلف جامعه به ویژه نخبگان و مسئولان، گفت: اصلاح ساختارها و روشها یکی از نیازهای مهم در راستای اجرای بندهای مختلف بیانیه گام دوم است و به همین دلیل نیاز است که با استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای ارائه پیشنهادات کاربردی برای اصلاح این ساختارها برنامه‌ریزی کرد.

وی ضمن انتقاد از شرایط موجود در کشور به ویژه در موضوعات و مسائل مهم ملی و بین المللی، گفت: متأسفانه در حال حاضر نوعی نگاه ما به مسائل مختلف در کشور از دریچه نگاه دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا است و به همین دلیل هیچ وقت یک نگاه کارشناسی نسبت به مسائل مهم در کشور نداریم.

وی یادآور شد: به عنوان مثال وقتی که سخن از برجام می شود همه از دریچه دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب آن را مورد نقد و بررسی قرار می دهند و هیچ گاه نگاه سومی که مبتنی بر نظر کارشناسان و نخبگان باشد وجود ندارد و این یک آسیب جدی برای جامعه است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت های جوانان به عنوان یکی از پیشران های اصلی برای توسعه بیشتر کشور تاکید کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری طی دو سال اخیر همواره به موضوع استفاده از ظرفیتهای جوانان تاکید کرده اند و نیاز است که ما نیز در تمامی حوزه‌ها از جمله کارگروه های تخصصی در بسیج از این ظرفیت مهم و پیشران به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

جانشین مجمع عالی بسیج کشور بر لزوم برنامه‌ریزی و ارائه برنامه‌های عملیاتی برای رفع مشکلات کشور به عنوان یک اولویت اصلی تاکید کرد و گفت: ما در جریان راه اندازی کارگروه های تخصصی نسبت به ارائه برنامه‌های عملیاتی دغدغه جدی و ویژه‌ای داریم و انتظار می‌رود که این مهم از سوی کارگروه های استانی و در نهایت ملی مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یک امر مهم در اولویت قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با راه ندازه و شکل گیری مجمع عالی بسیج در سراسر کشور دایره بزرگ از نخبگان تشکیل شود تا بتوان در مواقع مختلف از این ظرفیت برای کمک به توسعه کشور برنامه‌ریزی بهتری را انجام داد.

کد خبر 4717839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =