تعامل فناوران و صاحبان صنایع در هفتمین نمایشگاه فناورانه رینوتکس

تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع ‏رشیدی در تبریز خبر داد.‏

به گزارش خبرنگار مهر، علی جهانگیری بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز خبر داد و گفت: این نمایشگاه بخشی از برنامه های اقتصادی در استان است، با توجه به اینکه یکی از پنج منطقه ویژه فناوری در کشور هستیم باید استان را به زیست بومی تبدیل کنیم که خروجی آن اقتصاد دانش بنیان و سهم اصلی خدمات دانش بنیان در آن بالا بوده و سهم شاغلین متخصص نیز بالاتر از سایر مناطق است.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم این شرایط را محقق کنیم، می توان ادعا کرد این استان تبدیل به منطقه خاص اقتصادی شده است.

رییس ستاد اجرایی این نمایشگاه ادامه داد: یکی از بخش های اصلی اقتصاد دانش بنیان، درون زا بودن آن است تا در شرایط کنونی، کشور بتواند خود را تکان داده و بسیاری از مشکلات را حل کند که ماموریت ما در چندین سال گذشته در این راستا بوده است.

وی با اشاره به طراحی پروژه های مختلف اقتصادی در استان گفت: نمایشگاه نوآوری و فناوری یکی از این پروژه ها است که دستاوردهای حوزه علم و فناوری را در این نمایشگاه معرفی کرده و عملکرد یک ساله خود را به نمایش می گذاریم.

جهانگیری از برگزاری کارگاه های مختلف و جدید در هر دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: هر ساله شاهد برگزاری بالای ۲۰ رویداد جانبی در کنار نمایشگاه هستیم که یکی از اهداف آن، آشنا کردن فناوران و صاحبان صنایع با قوانین حمایتی و تسهیل کننده کار آنان است.

وی این نمایشگاه را محلی برای تعامل فناوران و صاحبان صنایع دانست و گفت: در این نمایشگاه تلاش داریم تا ضمن اینکه فناوران، فناوری خود را عرضه می کنند، مصرف کنندگان و متقاضیان هم حضور داشته باشند.

معاون امور اقتصادی استاندار ادامه داد: تورهای صنعتی و سرمایه گذاری نیز از دیگر استان های کشور در این نمایشگاه شرکت می کنند.

وی افزود: امسال، بحث فناوری ایرانی و رونق تولید مورد توجه قرار گرفته  است، هر سال بحث نیازهای فناورانه را داشتیم که صنعتگران این نیازها را ارائه می دادند تا فناوران با نیازهای بازار اشنا شوند؛ امسال نیز در سالنی مجزا، نیازهای تولید داخل یعنی نیازمندی فناورانه بخش های مختلف به نمایش درمی آیند تا فناوران با این نیازها آشنا شوند.

معاون امور اقتصادی ادامه داد: این نمایشگاه یک نمایشگاه استانی نبوده بلکه در سطح ملی و بین المللی است که در پنج سال اخیر طرح های فناورانه و مهمانان خارجی هم در نمایشگاه حضور داشته اند؛ سازمان های ملی نیز همه این نمایشگاه را به رسمیت می شناسند اما باید گفت این نمایشگاه یکی از ابتکارات استان بوده و همه ساله با کار جهادی به پیش رفته است.

وی در خصوص زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد و زمان ثبت نام آن نیز از یک شهریور تا ۳۰ مهرماه ادامه خواهد داشت.

جهانگیری این نمایشگاه را بستری دانست که در سطح ملی به نیازهای فناوری پاسخ می دهد و ادامه داد: البته از بخش های مربوط به صنعت و معدن می خواهیم برای معرفی مجموعه و نیازهای مجموعه های خود حضور پررنگ تری در این نمایشگاه داشته باشند.

کد خبر 4720241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =