آرادکوه شرایط خوبی ندارد/ باید فکری به حال تامین آب تهران کنیم

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورا گفت: آرادکوه شرایط خوبی ندارد و اگر الگوی مصرف تغییری نداشته باشد در آینده‌ای نه چندان دور با معضل دفع زباله‌های شهری در تهران مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا صدراعظم نوری در نشست با اساتید دانشگاه کشاورزی تربیت مدرس که در محل ساختمان شماره ۲ شورای شهر تهران برگزار شد با بیان اینکه توقع از مدیریت شهری باید در چارچوب وظایف، مسئولیت‌ها و توان آن باشد، گفت: شورای شهر وظیفه قانون‌گذاری و شهرداری وظیفه اجرای این قوانین و سیاست‌ها را دارد. محدوده‌ای که شورا قانون‌گذاری می‌کند و شهرداری اجرا، وسیع نیست و در حوزه فعالیت‌های خاصی است. ما دولت نیستیم و دستگاه‌های دولتی زیر نظر ما فعالیت نمی‌کنند.

او با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائل حال حاضر پایتخت کمبود آب است، ادامه داد: آب برای آبیاری فضای سبز، شرب و مابقی مصارف استفاده می‌شود و اگر فکری به حال تامین آن نشود، در آینده بر روی مسائل زیادی از جمله جمعیت‌پذیری شهر تهران و زندگی شهروندی تاثیر خواهد گذاشت.

این عضو شورا اضافه کرد: باید بررسی کارشناسی صورت گیرد که تهران به چه میزان فضای سبز نیاز دارد و آبیاری آن‌ها با توجه به شرایط کم‌آبی باید چگونه باشد، همچنین چه گونه‌های گیاهی متناسب با شرایط بومی تهران اگر انتخاب شود، مناسب است.

نوری با اشاره به تولید روزانه ۵ هزار و ۷۰۰ تن زباله در تهران گفت: منابع ما به اندازه‌ای نیست که مرتبا دچار هدررفت شوند و در عین حال بستر و خاک لازم برای تولید بیش از اندازه زباله نداریم. آرادکوه شرایط خوبی ندارد و اگر الگوی مصرف تغییری نداشته باشد در آینده‌ای نه چندان دور با معضل دفع زباله‌های شهری در تهران مواجه خواهیم شد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پایان گفت: شورای شهر تهران در برخی از موضوعات از جمله سلامت میوه و صیفی‌جات نمی‌تواند ورود کند اما به دلیل نوع ارتباطی که با دولت و مجلس دارد می‌تواند مطالبه‌گری کند. این موضوعات را می‌شود از طریق جلساتی که با اساتید و متخصصان دانشگاه برقرار کرد، مورد بررسی قرار داد. همچنین باید با اطلاع‌رسانی و تهیه پکیج‌های آموزشی مردم را نیز در جریان اتفاقاتی که رخ می‌دهد، قرار داد.

کد خبر 4732936

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =