آغاز فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهرماه

بندرعباس - مدیرکل شیلات هرمزگان دهم مهرماه را آغاز فصل صید میگو هرمزگان دانست و گفت: حدود دو هزار و ۶۰۰نفر صیاد با بهره‌مندی از ۲۲۳فروند شناور صیادی در فصل صید میگو مشارکت خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن یکتاپور در جلسه کمیته مدیریت صید میگو در استان هرمزگان، آغاز فصل صید میگو در سال جاری را دهم مهرماه اعلام کرد و گفت: این استان همواره با برخورداری از ناوگان صیادی توانمند و جامعه صیادی پرتلاش خود توانسته جایگاه ویژه‌ای در صید و صیادی کشور و منطقه به خود اختصاص دهد.

وی افزود: استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی  برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع، انجام گشت‌های هدفمند و مشترک با دریابانی، بازدید منظم کارشناسان صید و پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب و ساعات خارج از محدوده و زمان تعیین‌شده از اهم اقدامات مدیریتی برای مدیریت بهتر فصل صید میگوی جاری خواهد بود.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان، امید است شاهد صید خوبی در فصل صید میگوی امسال باشیم.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه آغاز  فصل صید میگو در سال گذشته از دهم مهرماه تا یکم آذرماه  با ۴۲ روز مفید صیادی بوده است، گفت: سال گذشته هزار و ۳۸۰ نفر صیاد با ۱۱۵ فروند شناور لنج فعال صیادی بالغ‌بر هزار و۷۰۰ تن میگو صید کرده‌اند.

محمد جوانمرد خاطرنشان کرد: امسال نیز حدود دو هزار و ۶۰۰ نفر صیاد با بهره‌مندی از ۲۲۳ فروند شناور صیادی در فصل صید میگو مشارکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه همکاری صیادان نقش مهمی در حفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خواهد داشت، بیان کرد: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تورهای صید نامرئی(منوفیلامنت) به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تورها در فصل صید میگو مانند تمامی فصول صید ممنوع است.

جوانمرد خاطرنشان کرد: در فصل صید میگوی امسال استان چهار  شهرستان سیریک، بندرعباس، قشم، و میناب مشارکت دارند و صید میگو در دو صیدگاه از سیریک تا شرق هرمز و از شرق هرمز تا طولا صورت می‌گیرد.

 استان هرمزگان با توجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود چهار هزار و ۲۰۰ فروند شناور مجاز و۳۰ هزار نفر صیاد به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

کد خبر 4734280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =