نخستین کتاب آمارنامه شهر سنندج منتشر شد

سنندج - مدیریت برنامه و بودجه شهرداری سنندج با بیان اینکه امروزه آمار و اطلاعات به پیش نیاز هرگونه تصمیم و برنامه ریزی تبدیل شده است، گفت: نخستین کتاب آمارنامه شهر سنندج منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، کتایون خراسان زاد اظهار داشت: دستیابی به شناخت صحیح از وضعیت کلی و موجود شهر سنندج، دسترسی به ابزاری برای ارزیابی عملکرد گذشته و حال، برنامه ریزی جهت حوزه های مرتبط با مدیریت شهری و تدوین راهنمای آماری در امر پژوهش از مهمترین اهداف تدوین و انتشار نخستین کتاب آمارنامه شهر سنندج است.

وی افزود: بی تردید  تبدیل چالش های پیش روی مدیریت به مسائل دارای راه حل وسپس بهره مندی شهروندان از عملکرد مدیران شهری، نیازمند اشراف بر وضعیت موجود است و در این میان اصلی ترین ابزار انجام تحلیل و ارائه راه حل پایدار نظامند و متکی بر آینده نگری آمار و اطلاعات است.

مدیریت برنامه و بودجه شهرداری سنندج ادامه داد: با هدف تهیه و تدوین کتاب آمار نامه فایل های خام از اوایل آذر ماه سال گذشته برای ۴۸ دستگاه، ارگان، سازمان و نهاد استانی و شهرستانی جهت تکمیل فرستاده شد و پس از جمع بندی اطلاعات اقدام لازم در خصوص تدوین کتاب آمار نامه شهر سنندج آغاز شد.

خراسانزاد چارچوب کلی و الگوی تدوین آمارنامه شهر سنندج را سالنامه های آماری مرکز آمار ایران عنوان کرد و یادآور شد: این مرکز آن را به تفکیک استان ها منتشر می کند اما آمارنامه شهر، صرفا آمار و اطلاعات مربوط به شهر را پوشش می دهد بنابراین در برنامه ریزی شهری قابل ارجاع است.

وی با اشاره به اینکه محتوای آمارنامه شهر سنندج شامل آمار و اطلاعات دو سال ۹۶ و۹۷ و دارای ۱۶ فصل است، بیان کرد: سرزمین و آب و هوا، جمعیت، مدیریت شهری، نیروی انسانی، کشاورزی، جنگلداری و شیلات، صنعت و معدن، نفت و گاز، آب و برق، مسکن و ساختمان، بازرگانی و هتلداری، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، بهزیستی و تامین اجتماعی، امور قضایی، آموزش، بهداشت و درمان، فرهنگ و کتابخانه به پیوست جغرافیایی تاریخی سنندج از فصول مختلف این آمارنامه است.

کد خبر 4735742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =