شبکه مراکز جهاد کشاورزی توان عملیاتی کردن طرح های پیشران را دارد

سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: شبکه گسترده مراکز جهاد کشاورزی با مدیریت پهنه های کشاورزی توان عملیاتی کردن طرح های پیشران را فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه اقتصاد مقاومتی و بررسی طرح های افتصادی بخش کشاورزی استان کردستان، اظهار داشت: طرح های اقتصاد مقاومتی در کردستان در مقایسه با سایر استان ها کشور وضعیت بسیار مطلوب تری دارد و امیدواریم این طرح ها در آینده منجر به توسعه بخش کشاورزی استان شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به لحاظ اقتصادی و تامین اعتبارات پروژه ها در شرایط سختی قرار داریم، افزود: ما در زمانی که رونق اقتصادی در کشور حاکم بود و اعتبارات خوبی برای بخش کشاورزی تخصیص می یافت نهایت استفاده را برده ایم و سرمایه گذاری های خوبی در بخش کشاورزی استان صورت گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: بیشترین بهره برداری از اعتبارات توسعه مرغداری های استان در سال های ۹۰ تا ۹۲ بوده که از شرایط خوب اعتباری موجود در آن زمان استفاده کردیم.

جعفری با تاکید بر اینکه هم توان و هم ظرفیت سرمایه گذاری و اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی وجود دارد، یادآور شد: در سال گذشته از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی توانستیم ۱۷۶ میلیارد تومان در بخش کشاورزی جذب و سرمایه گذاری کنیم.

وی بیان کرد: با درک وضعیت اقتصادی موجود در کشور، برنامه عملیاتی تولید و اشتغال در بخش کشاورزی را با هزاران ساعت کار کارشناسی تدوین کرده ایم و این طرح ها نقشه راه مناسبی برای توسعه همه جانبه بخش کشاورزی استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با تاکید بر اینکه ظرفیت و شرایط افزایش تولید گوشت قرمز در کردستان وجود دارد، گفت: چهارمین واحد پرورش گاو سمینتال در کشور با مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در راستای طرح افزایش گوشت قرمز در کردستان ایجاد خواهد شد.

جعفری از برنامه سازمان جهاد کشاورزی کردستان برای افزایش تولید گوشت ماهی در سال ۹۸ تا سه هزار و ۷۰۰ تن خبر داد و افزود: باید روند تخصیص آب به مزارع پرورش ماهیان سردآبی با سرعت بیشتری صورت بگیرد زیرا ایجاد مزارع پرورش ماهی در کردستان با استقبال خوبی روبرو بوده است.

وی اظهار داشت: کارهای خوبی برای پرورش و فرآوری ماهیان سردآبی در استان صورت گرفته و کارخانه تولید خوراک آبزیان در سنندج شروع به کار کرده و واحدهای بسته بندی و صادراتی گوشت ماهی در استان فعالیت مناسبی دارند.

کد خبر 4739164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =