برداشت ۶۶ میلیاردی از جیب شهروندان/ پاکیزگی گرگان گران تر می شود

گرگان- در صحن شورای شهر گرگان لایحه واگذاری امور خدمات شهری به مبلغ بیش از ۶۶ میلیارد تومان به سه شرکتی که پنج ماه پیش درخواست اقاله داشتند، بررسی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صد و هشتاد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در ابتدای جلسه سفر سه تن از اعضای شورای شهر به گوانجو چین برای بررسی راه های همکاری و عقد خواهرخواندگی به تصویب شورا رسید.

طبق این لایحه فائزه عبداللهی، محمد ابراهیم جرجانی و مهران کاظم نژاد به همراه شهردار به گوانجو سفر خواهند کرد.

در ادامه لایحه دوفوریتی تفویض اختیار به احمدعلی سالاری، معاون توسعه و مدیریت منابع شهرداری گرگان بعد از بحث و بررسی اعضای شورا به تصویب رسید.

محمدابراهیم جرجانی، نائب رئیس شورای شهر در خصوص انتصاب های جدید شهرداری گرگان به تغییرات زودهنگام برخی از معاونت ها و مدیران اعتراض کرد و گفت که باید زمان لازم برای نشان دادن توانایی ها به مدیران داده شود.

انتصابات در شهرداری گرگان فاقد وجاهت قانونی است

فائزه عبداللهی هم انتصابات شهرداری گرگان را فاقد وجاهت قانونی دانست و گفت نمی توان نیروهای قراردادی را در پست های مدیریتی به کارگیری کرد.

این عضو شورای شهر گرگان همچنین تفویض اختیار معاون شهردار را تفویض در تفویض برشمرد و گفت: در این تفویض، شهردار همه اختیارات خود را به معاون خود واگذار می کند و این یک پست معمولی نیست که به یک نیروی قراردادی واگذار کرد.

بر طبق این لایحه شهردار گرگان ارجاع همه نامه ها، همه درخواست های مالی، قراردادها، اسناد هزینه های جاری و عمرانی و چک های صادره، انجام معاملات شهرداری اعم از خرید و فروش اموال منقول و غیرمنقول و مقاطعه و اجاره، ارجاع و امضاء همه احکام کارگزینی، ارتقاء گروه و انتصاب، مرخصی ها، مأموریت های اداری، امضاء همه نمایندگی ها و اختیارات مورد نیاز و دادخواست ها، اظهارنامه ها و همه اوراق قضایی، امضاء همه ابلاغ های مربوط به کمیسیون ۱۰۰ و ۷۷ قانون شهرداری ها را به معاون خود واگذار کرد.

در این جلسه همچنین لایحه کمک به نیازمندان به مبلغ بیش از ۱۳۱ میلیون ریال مصوب شد.

لایحه خدمات شهری

در ادامه لایحه واگذاری امور خدمات شهری منطقه یک، دو و سه شهرداری گرگان به سه شرکت خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق این لایحه شهرداری، همه خدمات شهری خود را به مبلغ ۶۶ میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار می کند.

طبق گفته موسی الرضا صفری، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان مبلغ این قرارداد نسبت به سال قبل افزایش ۲۶ میلیاردی داشته است.

وی افزود: بیش از ۷۲ درصد مبلغ قرارداد مختص نیروی انسانی و تجمیع سنوات، ۱۰.۶۶ درصد مختص به بیمه، دو درصد سود، ۰.۲۵ درصد برای مالیات بر سود، یک درصد بهداشت بوده و مبلغ ۹ میلیارد تومان هم مواد مصرفی است.

گفتنی است که اقاله قرارداد پیمانکاران خدمات شهری به دلیل افزایش قیمت ها و متضرر شدن پیمانکاران در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال جاری به تصویب رسید.

البته در آن تاریخ مبلغ قرارداد پیمانکاران در سال قبل ۳۰ میلیارد تومان اعلام شد در حالی که در جلسه امشب این رقم به ۴۰ میلیارد تومان رسید.

اما طبق گفته برخی از اعضا چگونگی فسخ پیمانکاران خدمات شهری باید شفاف سازی شود و باید دانست که قرارداد جدید چه تفاوتی با مصوبه قبلی از نظر ارائه خدمات و مبلغ داشته است.

علی اصغر یوسفی گفت: چه تضمینی وجود دارد که حقوق کارگران به موقع پرداخت می شود.

وی متذکر شد که در سنوات قبل مقرر شده بود که برای حفظ جان کارگران لباس شب نما تهیه شود اما این کار صورت نپذیرفت.

این عضو شورای شهر گرگان بیان کرد: چرا مبلغ ۲۶ میلیارد تومان افزایش یافته و با استناد با کدام قانون فسخ پیمان انجام شده است.

شهردار گرگان در این زمینه گفت: ما مجبور به این کار بودیم و فراخوان مجدد گذاشته و دوباره آن شرکت ها در مناقصه برنده شدند.

در ادامه این لایحه برای بررسی بیشتر به جلسه فوق العاده روز سه شنبه موکول شد.

همچنین حسین ربیعی در پایان جلسه به ریختن نخاله دو پروژه چهارشنبه بازار و روگذر افسران در هزارپیچ به شهرداری تذکر داد.

کد خبر 4744779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =