مرگ تدریجی سلامت جامعه با توسعه صنایع دخانی جدی گرفته شود

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: بیش از نیمی از حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌ها به افزایش سرمایه‌گذاری برای تولید سیگار در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده است.

محمدرضا مسجدی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این مطلب که بیش از نیمی از حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌ها به افزایش سرمایه‌گذاری برای تولید سیگار در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده که مبلغ آن معادل ۳۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار است تصریح کرد: در زمانی که ما با انواع تحریم ها به خصوص در بخش تجهیزات پزشکی و دارویی مواجه ایم، توانمندی روزافزون صنایع دخانی نسبت به سایر صنایع نتیجه ای جز مرگ تدریجی سلامت جامعه نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به تصویب هیئت سرمایه گذاری خارجی در طرح های فرآوری توتون سیگار، تولید کاغذ در پنج ماهه نخست امسال، افزود: تحریم های آمریکا علیه ایران به خصوص در بخش درمان بنابه گفته رئیس جمهور کشور یک جنایت بشری است. ولی چگونه است که این سرمایه گذاران خارجی سرمایه گذاری روی دخانیات را به سایر صنایع ترجیح می دهند؟ آیا تخصیص این حجم از سرمایه گذاری در این بخش جای سوال ندارد؟ پس جنایت بشری با برنامه ریزی در این بخش متاسفانه در حال انجام است.

مسجدی با اشاره با مصوبات ستاد کشوری کنترل دخانیات مبنی بر اینکه هر گونه احداث واحد صنایع دخانی و فعالیت های توسعه ای در این بخش باید به تصویب این ستاد برسد، گفت: این حجم از سرمایه گذاری در بخش دخانیات خلاف مصوبات این ستاد است. جای تعجب دارد که صنایع دخانی آزادانه و درهمه تنگناهای اقتصادی هنوز نسبت به سایر صنایع در این کشور که یا رو به تعطیلی یا ورشکستی هستند همچنان پیشتازند.

کد خبر 4751505

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =