طرح الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت در آغاز راه است

سنندج - مشاور مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: طرح الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت در آغاز راه است و این مهم به عنوان یک اولویت اصلی دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود تارا بعد از ظهر دوشنبه در همایش تجلیل از فعالان عرصه سلامت استان کردستان، اظهار داشت : اساسا نقطه شکست انسان زمانی رخ خواهد داد که حجم کارها در واحد زمان از استاندارد خود بالا رود تا آنجایی که انسان از عهده انجام آنها عاجز بماند که در این موقع می توانیم به سراغ خدمات الکترونیک برویم که از آن در حوزه سلامت بعنوان سلامت الکترونیک یاد می شود.

تارا با اشاره به اینکه سازمان در حوزه سلامت الکترنیک حذف نمی شود لیکن تمام چرخه های سازمان بصورت الکترونیکی در خدمت جامعه است، گفت: در دنیا هیچ کشوری به صورت ۱۰۰ درصد خدمات الکترونیکی ندارند ولی کشورهای غربی و توسعه یافته به نسبت سایر کشور ها در انجام این امر گامی جلوتر هستند.

وی با بیان اینکه این حرکت در بیمه سلامت شروع شده است، افزوده: در راستای الکترونیکی کردن فرایند بیمه سلامت قبل از ثبت نام افراد، باید جهت صحت وبررسی تابعیت، تصویر شخص ، شماره موبایل ، آدرس و کدپستی از سازمانهای مربوطه اطلاعات لازم استعلام گردد که این امر بر عهده وزارت رفاه می باشد.

تارا گفت: بعد از چک کردن اطلاعات قبل از ثبت نام به مرحله تعیین تعرفه و تعیین دفترچه خواهیم رسید و با مراجعه به پزشک نحوه تعریف بسته بیمه ای و طرف قرارداد بودن پزشک و کارهایی از این دست مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از پیچیده ترین کارهای ارائه شده در حوزه خدمات الکترونیک مربوط به حوزه سلامت و بلاخص بیمه الکترونیک می شود، اظهار کرد: تا کنون به 5 هزار قاعده در راستای مدیریت منابع مالی، اصلاح رفتار تجویز کننده و خدمات سلامت، اصالت و تایید دارو و تایید خدمات دست یافته ایم.

وی اظهار داشت: در اهداف چند لایه ای سازمان الکترونیکی پایین ترین لایه به حذف دفترچه مربوط می شود که این امر نیز بصورت غیر مستقیم بر صرفه جویی و حفظ منابع زیست محیطی نیز تاثیر گذار است.

تارا به اهمیت ورود قبل از هزینه کرد اشاره نمود و اذعان داشت: یکی از مهمترین اهداف سازمان الکترونیکی سلامت این است که چشم و گوش سازمان بر هزینه های صرف شده در بیمارستان ، داروخانه ، آزمایشگاه و مطب و... باز خواهد شد و امید است تا پایان سال 1400 این حرکت مسمر ثمر را به اتمام برسانیم.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با تاکید بر نقش نیروهای بیمه سلامت و علوم پزشکی و مسئولان متولی در این حرکت ملی و استانی، افزود: خدمات الکترونیکی سلامت یک حرکت فرهنگی ، رفتاری و اجتماعی است و آی تی نیز به عنوان ابزار در خدمت این حرکت ملی و استانی است تا آنها را نقش دهیم و به مردم جامعه چگونگی استفاده از این خدمات را یاد دهیم.

تارا با بیان اینکه بر اساس پایش پیشرفت تمام استانهای کشور در حوزه سلامت الکترونیک، کردستان بسیار متفاوت با استانهای دیگر عمل کرده است، افزود: انجام این حرکت بزرگ در بازه زمانی کم نشان از هم پارچگی استان و تلاش مدیران و نیروهای استان است و این سبب شد تا استان کردستان در زمره گروه اصلی پایش کشور قرار گیرد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و نیروهای زحمت کش بیمه سلامت کردستان، اظهار کرد: امید است بتوانیم از این چرخه ها استفاده نموده و باحمایت مدیرعامل محترم سازمان این حرکت ها با سرعت بیشتری پیش روند زیرا می توانند کل کشور را به سمت پیشرفت سوق دهند.

کد خبر 4757847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =