هوشمندسازی نیاز به نگاه فرابخشی دارد/ همه دستگاه‌ها پای کارباشند

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هوشمندسازی نیاز به نگاه فرابخشی داردو زمانی که گفته می‌شود ایران هوشمند، همه‌ دستگاه‌های خصوصی  ‌و دولتی باید پای کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در  شکل گیری شهر هوشمند نگاه فناورانه به موضوع لازم است گفت : باید به فرآیندهای شکل گیری شهر هوشمند توجه بسیاری شود. 

وی به سه ضلع شکل گیری شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: نگاه ابزار، نگاه فرآیند و نگاه افراد. این سه مورد باید همزمان و توأمان باهم توسعه داده شوند.

هاشمی با تأکید براینکه در شهر هوشمند بابد  نگاه هوشمندی به بیزینس مدرن داشت، تصریح کرد: برای مثال در مدیریت پسماند به عنوان یک مطالبه جدی در شهر هوشمند بایستی برای شروع پروژه‌، باید توجه کرد که آیا می‌شود مدل اقتصادی در آن اجرا کرد یا خیر. در پاره‌ای ازموارد ممکن است که باتوجه به مسئولیت اجتماعی خود ناچار به سرمایه گذاری  توجه به مدل اقتصادی خود باشیم. بایستی این موارد تفکیک و ‌الویت بندی‌های مرتبط با آن انجام شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: راهبردهایی که در وزارت ارتباطات دنبال می شود، بحثی تحت عنوان ایران هوشمند است. موضوع‌های مرتبط با هوشمندسازی یک نگاه فرابخشی است.  زمانی که گفته می‌شود ایران هوشمند، همه‌  دستگاه‌های خصوصی  ‌و دولتی و بنگاه‌ها باید پای کار باشند. 

هاشمی با بیان اینکه ذیل ایران هوشمند، شهرهوشمند قرار دارد، گفت: با این نگاه و تعامل همکاری‌ها می‌تپان در راستای ایران هوشمند و شهر هوشمند می‌توان گام برداشت و حرکت کرد.

نگاه آخری که در شهر هوشمند مهم است، باید براساس شاخص‌های شناخته شده خودمان را پایش کنیم تا بدانیم به چه اندازه به اهدافمان نزدیک شده‌ایم.

کد خبر 4760948

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =