طرح QR کد در تاکسی های شهر اصفهان برای پرداخت کرایه اجرایی می‌شود

اصفهان- مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات اصفهان گفت: طرح QR کد در تاکسیرانی اصفهان اجرایی شده است تا پرداخت های خرد تاکسیرانی با استفاده از این طرح انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید حمیدرضا ابطحی با اشاره به اینکه تبدیل شهر به شهری هوشمند یکی از خواسته های مردم است، اظهار داشت: شهر هوشمند، مسیری است که باید به سمت آن حرکت کنیم و زیرساخت هایی نیاز دارد که شهرداری اصفهان در ۱۵ سال گذشته قدم های خوبی برای آن برداشته است.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی مدیریت شهری در خصوص تحقق شهر هوشمند، ادامه داد: شهرداری اصفهان تاکنون ۳۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر اصفهان مستقل از شرکت مخابرات ایجاد کرده است و ۲۰۴ کیلومتر کانال فیبر نوری در شهر داریم که امکانات تجاری سازی کانال نیز در آن وجود دارد و در صورت تحقق قرارداد آن، این ظرفیت یکی از منابع درآمد پایدار برای شهر اصفهان با استفاده از فناوری اطلاعات به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اشاره به شرایط متفاوت کنونی برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه و مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، بیان داشت: این وضعیت، شرایط کار ما را سخت کرده است به خصوص در حوزه اینترنت اشیاء یا IOT با محدودیت هایی مواجه هستیم، اما چند کار خوب صورت گرفته که یکی از آنها قرارداد پروژه AVL (مکان یاب خودکار وسایل نقلیه) و AFC (جمع آوری خودکار کرایه) است که با کنسرسیومی که در رأس آن شرکت صاایران قرار دارد، منعقد شده است.

وی افزود: این پروژه در مرحله ساخت و طراحی است و تا چهار ماه آینده طراحی آن به پایان می رسد و در بازه زمانی ۵ ساله در مرحله عملیات قرار می گیرد.

ابطحی افزود: خدمات این طرح در قالب زمان بندی اتوبوس ها، زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس ها و غیره خواهد بود و در حوزه ترویج حمل و نقل عمومی به شهر کمک خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تجمیع اطلاعات شهر در سند جامع SDI شهری که با همکاری معاونت برنامه ریزی و بودجه و سایر ارگان های شهرداری تهیه شده، از مه مترین اقدامات برای رسیدن به شهر هوشمند است، گفت: در قالب این سند تمام اطلاعات مکانی شهر جمع آوری شده و برای بخش های مورد نیاز قابل دسترس خواهد بود؛ البته این کار نیاز به هماهنگی بین نهادی داشت که طی تفاهم نامه ای محقق شد.

کد خبر 4761308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =