سند آمایش استان اردبیل تصویب شد

اردبیل - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سند آمایش استان اردبیل بعد از سال‌ها بررسی، تحقیق و برگزاری جلسات کارشناسی به تصویب شورای عالی آمایش سرزمین کشور رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، داود شایقی عصر شنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: نتایج و یافته‌های مطالعات برنامه آمایش استان اردبیل با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های مختلف و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه بررسی شد تا در نهایت سند آمایش استان اردبیل به تصویب شورای عالی آمایش کشور برسد.

وی افزود: در این جلسه نمایندگانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، آموزش و پرورش، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت حقوقی رئیس جمهور، وزارت نیرو، امور خارجه، راه و شهرسازی، کشور، اطلاعات، میراث فرهنگی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان پدافند غیرعامل و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی حضور داشتند که نقطه نظرات تخصصی خود را مطرح کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: پیش از این نشست مذکور با هدف ارائه نتایج و یافته‌های مطالعات برنامه آمایش استان اردبیل در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش برگزار شده و مقرر گردید صورت جلسه آن توسط رئیس امور برنامه‌ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام گردد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا کلیات مطالعه صورت گرفته که مورد تائید اعضای کمیسیون قرار گرفته یک هفته پس از برگزاری جلسه نظرات و دیدگاه‌های اصلاحی به صورت مکتوب توسط دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه شورای عالی آمایش سرزمین ارسال شود تا در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: مطالعات آمایش سرزمینی استان اردبیل به صورت جامع و مفصل در مدت یک سال توسط مشاوران متخصص و برجسته کشور مورد بررسی قرار گرفت به طوری که در چندین جلسه تخصصی و همچنین شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل و نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی و متخصصان حوزه دانشگاه این طرح به تصویب رسیده و برای تائید نهایی به شورای عالی آمایش کشور ارسال شد.

وی تأکید کرد: سرانجام سند مذکور به عنوان یکی از اسناد برجسته در سطح کشور به تائید رسیده و امیدواریم به زودی زمینه اجرای آن با ابلاغ سند آمایش به کلیه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اردبیل فراهم آید.

کد خبر 4761599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =