۶۰ کودک در مراکز بهزیستی زنجان نگهداری می شوند

زنجان-معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: در مراکز تحت نظارت بهزیستی استان زنجان ۶۰ کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست نگهداری می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، سلمان حسینی گفت: در مراکز تحت نظارت بهزیستی استان زنجان ۶۰ کودک و نوجوان بی سرپرست و بدسرپرست نگهداری شده و ۲۳۱ کودک نزد خانواده امدادبگیران نیز از حمایت‌های مادی و معنوی بهره‌ می‌برند.

وی اظهار کرد: ۹۷  نفر از فرزندان تحت سرپرستی در قالب بیمه عمر تحت پوشش بوده ونزدیک به ۵ میلیون ریال نیز به عنوان یارانه جهت نگهداری از فرزندان به مراکز و موسسات خیریه پرداخت می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان با اشاره به برخی چالش‌ها در بحث حقوق کودک، ابراز کرد: به دلیل پیچیدگی های جوامع به خصوص در کشورهای توسعه نیافته با توجه به فضای فرهنگی جدید و به دلیل اینکه این جوامع در حال گذار از سنت به مدرنیته هستند، نگاه سنتی هنوز ارجحیت دارد و فرزندان به دلیل نگاه های جدید، روش های تربیتی گذشته را نمی پذیرند.

حسینی با اشاره به کودک آزاری و خشونت های خانگی که توسط والدین صورت می گیرد ، افزود : کودک آزاری در قانون اساسی جرم محسوب
می شود و بهزیستی یکی از نهادهای مداخله گر در زمینه کودک آزاری است و  سعی دارد با مداخلات روانی، اجتماعی در پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی از جمله پدیده کودک آزاری پیشگیری کند. 

کد خبر 4771074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =