عملیات بیولوژیک مرتع در استان سمنان ۷۰ درصد پیشرفت دارد

سمنان - رئیس اداره مرتع منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه اجرای عملیات بیولوژیک در احیای مراتع مؤثر است، گفت: عملیات بیولوژیک مرتع در استان سمنان ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل ولیئی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه عملیات بیولوژیک مرتع در استان ۷۰ درصد پیشرفت دارد، ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود این طرح که شامل بذرپاشی، بذرکاری، کپه کاری، تبدیل دیم‌زارهای کم بازده و ذخیره نزولات آسمانی است تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی بابیان اینکه اعتبارات طرح عملیات بیولوژیک مرتع از محل صندوق توسعه ملی انجام‌شده است، افزود: طی سال جاری در بخش عملیات بیولوژیک و مدیریتی مرتع یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان اعتبار مصوب در نظر گرفته‌شده است.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه عملیات بیولوژیک در مراتع شاهرود، سمنان، سرخه، آرادان، مهدی‌شهر، دامغان، گرمسار و میامی در حال انجام است، ابراز داشت: هدف از این اقدام احیای مراتع و جلوگیری از بیابانی شدن آن‌ها است.

ولیئی در ادامه تصریح کرد: با توجه به نقش و اهمیت اجرای این طرح در مراتع استان سمنان یک هزار و ۴۰۶ هکتار کپه کاری، ۹۰۰ هکتار بذرپاشی، ۵۰ هکتار بذرکاری، ۱۸ هکتار تبدیل دیمزارهای کم بازده و ۱۰۰ هکتار ذخیره نزولات آسمانی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: افزایش پوشش گیاهی و علوفه، حفاظت خاک و جلوگیری از فرسایش و همچنین توسعه رویشگاه‌های گیاهان دارویی در مراتع از دیگر مزایای اجرای این طرح محسوب می‌شود که برای استان سمنان در حال اجرا است.

کد خبر 4776593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =