لزوم احیای گفتمان عفاف جنسی برای جلوگیری از بی‌بندوباری در کشور

دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید گفتمان عفاف جنسی را به موضوع مذاکرات اجتماعی تبدیل کنیم تا از ایجاد بی بندوباری در کشور جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی کرمی دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی صبح امروز در همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی گفت: در حال حاضر موضوع حائز اهمیت برای جامعه ما، چالش های گفتمان عفاف جنسی است. به علاوه باید دید که در این زمینه برای ارتقاء فرهنگی و اجتماعی کشور چه اقداماتی انجام داده‌ایم.

وی افزود: هم اکنون گفته می شود که عفاف جنسی در کشور اقتدار قبلی خود را ندارد و تا زمانی که ندانیم چه تحولاتی در جامعه در حال رخ دادن است، در برقراری عفاف جنسی موفق نخواهیم بود.

کرمی با بیان اینکه در مسیر عفاف جنسی فرآیندهایی توسط فمنیست ها و ارکان داخلی کشور رخ داده است، گفت: اقدامات فمنیست ها و ارکان داخلی کشور از جمله دانشگاه ها منجر به بی اثر شدن گفتمان عفاف جنسی شده است. در واقع ما انسانی را پدیده آورده ایم که برای پذیرش عفاف جنسی نیاز به تحول و چرخش دارد.

دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه اولین قدم در زمینه شناخت عصر حاضر و تفاوت آن با نسل قبل چیست؟ تصریح کرد: در حال حاضر ما با انسان هایی روبرو هستیم که با افراد اعصار گذشته متفاوتند. موضوع جنسی در پی انقلاب جنسی غرب از یک موضوع کلامی به امری فرهنگی تبدیل شد. هدف غرب نیز ایجاد تفکری در کشور مبنی بر اینکه گفتمان عفاف جنسی دیگر برای جامعه ایران کاربردی ندارد، است.

وی افزود: نتیجه آن این است که امروزه نمی توانیم درباره عفاف جنسی و رفتارهای درست و غلط در این حوزه حتی با افراد متأهل صحبت کنیم.

کرمی یادآور شد: باید برای احیای گفتمان عفاف جنسی، امر جنسی را به موضوع گفتگو و مذاکره  قرار دهیم و اگر به بهانه حیا این مقوله را به بحث نگذاریم، فضای بی بندوباری در کشور ایجاد می شود. البته در کنار این بحث ها باید به اقتضای اخلاق و عفاف جنسی نیز توجه شود.

کد خبر 4776839

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =