پروژه‌های روستایی اردبیل نیازمند تدوین شناسنامه هستند

اردبیل - سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تدوین شناسنامه برای پروژه‌های روستایی و هماهنگی بر اساس اولویت‌ها می‌تواند در سرعت بخشی به توسعه روستایی موثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد قلندری پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه راه اندازی شبکه نظارت بر پروژه‌های روستایی اردبیل تصریح کرد: تدوین شناسنامه برای پروژه‌های روستایی و هماهنگی و عمل بر اساس اولویت‌ها می‌تواند در تسریع در توسعه روستایی موثر باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه سالانه اعتبارات زیادی برای عمران روستاها اختصاص می‌یابد ، باید بتوانیم با فعالیت هم راستا و مکمل توسعه روستایی را در استان شتاب بخشیم.

قلندری بیان کرد: باید با انجام اقدامات عمرانی، اقتصادی و فرهنگی ماندگاری روستاییان دارای توجیه باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل افزود: باید بتوانیم بر نیازسنجی و اولویت بندی اعتبارات مورد نیاز برای طرح‌های توسعه‌ای روستاها را توزیع کنیم.

وی گفت: راه اندازی شبکه نظارتی پروژه‌های روستایی از جمله موثرترین روش برای مدیریت روند اجرای پروژه‌ها می‌باشد و باید به صورت مستمر بازخورد اقدامات در روستاها دریافت شود.

نظارت بر ۲۰ هزار پروژه روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور نیز در این جلسه از ساماندهی یک هزار و ۵۰۰ نیروی فنی در کشور برای ایجاد شبکه نظارت بر پروژه‌های روستایی خبر داد.

علیرضا نخعی افزود: این نیروها از داخل نیروهای دولتی انتخاب شده‌اند و پیش بینی می‌شود سالانه ۲۰ هزار پروژه روستایی را نظارت و روند پیشرفت آن‌ها را احصا کنند.

وی بیان کرد: با راه اندازی شبکه نظارت روستایی نیمی از پروژه‌های اجرایی روستایی در کشور تحت پوشش قرار می گیرد.

نخعی هدف از راه اندازی شبکه نظارت بر پروژه‌های روستایی را انسجام بخشی به فعالیت‌ها و اقدامات در روستاها دانست.

وی افزود: تلاش می‌شود با نظارت بر پروژه‌ها و استخراج نیازمندی‌های روستاها شاخص‌های عمرانی و زیربنایی توسعه یابد.

کد خبر 4788601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =