بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید حرکت می کند

شهرکرد- مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهارمحال و بختیاری گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید و حمایت از کالای داخلی حرکت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی توکلی ظهر سه شنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه  بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید  و حمایت از کالای داخلی حرکت می کند، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات تا سقف 50 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه از مهمترین اقدامات برای رونق بخش تولید و حمایت از تولید کننده است.

وی با بیان اینکه این بانک تمهیدات ویژه ای برای تولید کننده و مصرف کننده فراهم کرده است، اظهار داشت:  تسهیلات به خریداران برای خرید کالای ایرانی پرداخت می شود و مبلغ تسهیلات به حساب تولید کننده واریز می شود.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سالجاری 29 هزار فقره تسهیلات از سوی این بانک در استان چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است، بیان کرد: میزان تسهیلات پرداختی در این استان در مجموع حدود چهار هزار و 500 میلیارد ریال در  غالب طرح ها و تفاهنامه های مختلف پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ با مشارکت سهام‌داران ۱۰ بانک بزرگ کشور با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این بانک با ۵۳۰ شعبه در راستای کمک به اقتصاد، معیشت، توانمندی، اشتغال و درمان و در راستای هم‌افزایی با سازمان‌ها از جمله کمیته‌ امداد امام  خمینی(ره) ، بنیاد برکت، بهزیستی و ... فعالیت می کند.

وی تاکید کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات این بانک در سال جاری افزایش یافته است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اعتبارات این بانک، ادامه داد: قدرت وام‌دهی و تنوع طرح‌های بانک در سال جاری افزایش یافته است که این امر به رونق اشتغال، تولید، درمان و بهداشت کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بیش از هفت هزار فقره تسهیلات به میزان ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد(ره) پرداخت کرده است.

وی تاکید کرد:  ۷۰۰ فقره تسهیلات نیز توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب ۴۰ میلیارد ریال در بخش مسکن روستایی پرداخت شده است.

وی اشاره به طرح همیاران مهر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این طرح با بهره گیری از کمک خیران به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت می کند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این تسهیلات به افراد نیازمندی که از سوی کمیته امداد، استانداری، بهزیستی،فرمانداری و ... معرفی می‌شوند، پرداخت می‌ شود.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست عنوان کرد: با تسهیلات اشتغالزا بیش از دو هزار طرح اشتغالزا در این استان اجرا شده است.

علی ملکپور بیان کرد: ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان از مهمترین اهداف کمیته امداد به شمار می رود.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دو هزار و ۲۴۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد چهارمحال و بختیاری هستند، اظهار داشت: این تعداد یتیم از تمام خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

وی با اشاره به اینکه دو هزارو ۵۵۰ فرزند مددجو نیز در چهارمحال و بختیاری تحت پوشش هستند، بیان کرد: این تعداد فرزند مددجو طی طرح محسنین از کمک های خیران بهره مند هستند.

کد خبر 4794615

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =