۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۱

معاون رئیس جمهور:

مشارکت بانوان درحوزه مدیریتی بیشتر شود/تلاش برای کاهش شکاف جنسیتی

مشارکت بانوان درحوزه مدیریتی بیشتر شود/تلاش برای کاهش شکاف جنسیتی

همدان - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مشارکت بانوان در حوزه مدیریتی باید بیش از پیش باشد چراکه صدای بانوان باید شنیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار عصر شنبه در شورای مشورتی زنان استان همدان که با حضور استاندار همدان و اقشار مختلف بانوان استان همدان در استانداری برگزار شد، گفت: مشارکت خانم‌ها در حوزه مدیریتی باید بیش از پیش باشد چراکه صدای خانم‌ها باید شنیده شود.

وی با بیان اینکه تا وقتی که به شرایط مطلوب برسیم، بهترین جا و بهترین راه برای شنیدن صدای بانوان، همین شورای مشورتی است، گفت: با تصویب سند ارتقای وضعیت زنان در استان همدان برخی از مشکلات بانوان مرتفع خواهد شد.

ابتکار سند ارتقای وضعیت زناندر استان همدان را هجدهمین سند تصویب شده در سطح ملی برشمرد و گفت: بدون شک دستور کاری که در سند در پیش گرفتیم چراغ راه مسئولان خواهد بود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: یکی از نکات قوت و قابل توجه در این سند آن است که تمام داده‌ها و اطلاعاتی که بر پایه آن‌ها سند را تنظیم کرده‌ایم، بومی و خاص استان همدان است.

سند ارتقای وضعیت زنان استان همدان برگرفته از تعالیم دینی و اسلامی و همچنین فرهنگ ما در سطح ملی و در سطح استانی است وی تاکید کرد: سند ارتقای وضعیت زنان استان همدان برگرفته از تعالیم دینی و اسلامی و همچنین فرهنگ ما در سطح ملی و در سطح استانی است.

ابتکار گفت: این سند یک اتفاق مهم و خیزشی بر مبنای اقتضای حرکت به سوی داشتن یک برنامه برای نیل به عدالت جنسیتی و تحقق آن است و از مواردی که باید شایان توجه باشد کاهش شکاف جنسیتی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه خانم‌ها و زنان توانمند و شایسته بسیاری داریم که می‌توانند در مسئولیت‌های مختلف بروز و ظهور یابند، گفت: سیاست‌های قطعی دولت حمایت از سازمان‌ها و نهادهای غیر دولتی است تا بتواند فعالیت‌های خود را انجام دهد.

وی یاداور شد: برخی پروژه‌های و برنامه های ملی در دست اقدام داریم که تعدادی از آن‌ها در استان همدان برگزار خواهند شد.

نقش آفرینی بانوان در حوزه‌های مدیریتی

استاندار همدان نیز با بیان اینکه توسعه رخ نخواهد داد مگر اینکه از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، گفت: سیاست دولت که بر حق نیز بوده تاکید بر نقش آفرینی بانوان در حوزه‌های مدیریتی مختلف است.  

سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه بانوانی که با کاردانی و درایت توان مدیریت بالایی دارند کم نیستند، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم دولت تدبیر امید و همچنین دیگر دستگاه‌های اجرایی فعلی، اعتقاد قلبی و عملی به حضور و استفاده از بانوان در مقاطع مدیریتی در سطح کشور است.

شاهرخی گفت: دولت تدبیر و امید طبق وعده‌ای که داده‌ سهم ۳۰درصدی بانوان در مدیریت را تا پایان دولت محقق خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بدون شک در حوزه بانوان نیز خلاء‌هایی وجود دارد و آن این‌که خودشان آن‌گونه که باید و شاید مطالبه نمی‌کنند، گفت: گرچه وظیفه ما فراهم کردن وضعیت و کمک کردن است اما بانوان نیز در هر زمینه‌ای که فکر می‌کنند شایستگی دارند باید ورود پیدا کرده و پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: با وجود خلاء‌هایی که وجود دارد، اکنون به نسبت دوره‌های قبل، شاهد رشد در این زمینه چشم‌گیری بوده‌ایم.

کد خبر 4797677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha