شورای شهرستان اصفهان در سالهای اخیر مورد بی مهری واقع شده است

اصفهان-رئیس شورای اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه شورای شهرستان در سالهای اخیر مورد بی مهری واقع شده است، گفت:شوراها باید در ایجاد شور و نشاط در مردم برای حضور در انتخایات فعال باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله کیانی پیش از ظهر  دوشنبه در اجلاس شورای اسلامی استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با اشاره به مدیریت و توسعه راه ها و حمل و نقل جاده ای در استان اصفهان اظهار داشت: راه و راهداری شریان اساسی توسعه اقتصادی کشورهاست. کشورها زمانی به سمت پیشرفت و رشد و توسعه اقتصادی حرکت کرده اند که سرمایه گذاری های مناسبی در حوزه راه انجام داده اند.

وی با بیان اینکه سوابق جاده ابریشم در طول تاریخ گواه اهمیت راه ها بوده است و موجب شکوفایی و توسعه شهرها را فراهم کرده است گفت: با سقوط جاده ابریشم شهرها هم به ورطه نابودی کشانده شده اند. حتی تبادل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بین ملت ها، اقوام و تمدن ها در طول تاریخ از طریق راه هاو جاده های مواصلاتی انجام گرفته است.

مطرح شدن طرح جاده ابریشم جدید از سوی چین

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: امروزه چین طرح جاده ابریشم جدید را با سرمایه گذاری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار در حوزه راه های جهان مطرح می کند، ابراز داشت: احیا این موضوع به علت اهمیت درک این است که بدون جاده و ارتباط نمی توان در دنیای امروز حرفی برای گفتن داشت.

وی تصریح کرد:  تامین هزینه های شهر و روستا نسبت به برقراری و وضع عوارض محلی اعم از عوارض بر ساختمان ها، مستحدثات، تاسیسات، تبلیغات معابر و فضاهای شهری و روستایی و ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح های توسعه شهری و روستایی و دارایی های غیرمنقول در محدوده و حریم شهر و محدوده روستا اقداماتی شده است.

کیانی تاکید کرد: اتفاق خوب دیگر در حوزه درآمدی شورا مربوط به شوراهای شهرستان است. شوراهای شهر می توانستند طبق بخشنامه بودجه شهرداری ها دو درصد از محل اعتبارات شورا را در اختیار شورای فرادست قرار دهند که این قضیه از سال ۹۵ حذف شد. مجددا در بخشنامه بودجه شهرداری ها در سال ۹۹ این پرداخت و اجازه احیا شده است و ضرورت دارد تا شوراهای شهر حتما سهم دو درصد شورای شهرستان را در بودجه شورا لحاظ کنند.

شورای شهرستان در سالهای اخیر مورد بی مهری واقع شده است

وی با اشاره به اینکه شورای شهرستان در سالهای اخیر مورد بی مهری واقع شده است، بیان داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش رو است و تنها برای رسیدن به توسعه و رفاه در یک کشور از صندوق رای می گذرد. از هیات های اجرایی و نظارت درخواست می کنم تا در بررسی صلاحیت های کاندیداهای مجلس فضایی فراهم شود که همه سلایق سیاسی که در چارچوب نظام فعالیت دارند بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان افزود: شوراها به عنوان یک رکن اساسی اداره شهر و روستا باید در ایجاد شور و نشاط در مردم به منظور شرکت حداکثری آنچه لازم است انجام دهند مراقبت کنند و به برگزاری حداکثری و قوی مردم در انتخابات کمک کنند.

کد خبر 4799198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =