۲۰۰ هزار مهندس ناظر پروژه ارزیابی می شوند

یک مقام مسئول گفت: با راه‌اندازی سامانه ارزیابی مهندسان ناظران راه و راه‌آهن، ۱۵هزار مهندس در حوزه راه سطح‌بندی شده و در گام بعدی، تا دو سال آینده ۲۰۰ هزار مهندس شامل ارزیابی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سامانه ارزیابی مهندسان ناظران راه و راه آهن در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم مهدی مهری، سرپرست دفتر مدیریت پروژه آزاد راهها در جمع خبرنگاران درباره دلایل راه اندازی سامانه نظارتی بر مهندسان ناظر مقیم در پروژه ها، گفت: پیش از این نظارتی بر عملکرد مهندسان در پروژه ها وجود نداشته و ممکن است مهندسی به دلیل ضعف در اجرای پروژه حتی اخراج شوند، اما در پروژه بعدی، به کار گرفته شوند و این به دلیل نبود ارزیابی دقیق در این بخش بوده که با راه اندازی این سامانه، ۱۵ هزار مهندس در حوزه راه سطح بندی شده و در گام بعدی، تا دو سال آینده ۲۰۰ هزار مهندس شامل ارزیابی می شوند.

همچنین بهرام امینی،رئیس شورای مدیریت مهندسان مشاور ایران با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان با کیفیت‌های متفاوت وارد سیستم های پیمانکاری می شوند و ممکن است با وجود ضعف وارد بخش نظارتی شوند، اظهار داشت: نکاتی در اجرای پروژه ها هستند که در دانشگاه ها آموزش داده نمی شوند و باید در بخش عملیاتی کسب کنند.

ارزیابی مهندسان با همکاری سازمان سنجش

در حاشیه این مراسم نیز، سهیل آل‌رسول، نایب رئیس جامعه مهندسان مشاور با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان سال های گذشته سطح های متفاوتی داشته اند و وارد پروژه های مختلفی می شوند که باید مورد ارزیابی قرار می گرفتند، گفت: طرحی با سازمان سنجش انجام می شود که بر اساس استانداردها ثبت نام مهندسان ناظر تمام کشور انجام شود، مهندسان سطح بندی می شوند؛ به نحوی که مهندسان که صلاحیت کافی نداشته باشند، نمی توانند وارد پروژه های جدید شوند.

یدالله محرفی زاده، مدیرکل فنی شرکت ساخت نیز درباره این سامانه گفت: مهندسانی که به عنوان مشاور روی پروژه ها فعالیت می کنند، باید مورد ارزیابی قرار گیرند تا مانع از ورود افراد غیرمتخصص در پروژه ها شوند.

وی با تاکید بر اینکه مشاوران پروژه های راه و راه آهن در صورتی که عملکرد مناسبی داشته باشند، در مراحل بعدی ارتقا پیدا می کنند، افزود: بر اساس این ارزیابی اگر افرادی که نمرات ضعیفی دریافت کنند، در پروژه های کوچکتر مشارکت داده خواهند شد.

کد خبر 4799648

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =