کوتاه آمدن در برابر آمریکا مشکلات را حل نخواهد کرد

همدان - استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه کوتاه آمدن در برابر آمریکا مشکلات را حل نخواهد کرد، گفت: برجام و FATF و هر نوع مذاکره دیگری مشکلات کشور را حل نمی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان بعدازظهر سه شنبه در اجتماع بزرگ جوانان انقلابی استان همدان بابیان اینکه قدرت اضافی دولت باید کم و به قدرت مردم افزوده شود، عنوان کرد: جوانان باید استعدادها را از بین مردم شناسایی و سازماندهی کنند و بر دولت نیز نظارت داشته و برای آن تصمیم سازی کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه با اضافه شدن بر قدرت مردم و کم شدن قدرت دولت، ملت نان‌خور و تو سری‌خور دولت نخواهند بود، عنوان کرد: این نوع حکمرانی همان است که جمهوری اسلامی به وجود آورده و جوانان نقش مؤثری در آن دارند.

وی به وضعیت غرب اشاره کرد و با بیان اینکه در غرب مردم حاکم نیستند بلکه آلت دست و فریب خورده هستند و حتی در انتخابات نیز با بازی‌های سیاسی مردم را فریب می‌دهند، گفت: در کشور ما هم برخی می‌خواهند در انتخابات با مزخرف گویی و ترساندن‌های خائنانه از مردم رأی بگیرند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شورای نگهبان باید به افرادی که انتخابات را شبیه کشورهای لیبرالی می‌کنند کارت قرمز نشان دهد و اگر این کار را کرد آن وقت در نقش داوری خود قرار گرفته است.

آنهایی که دم از مذاکره می‌زنند نه تنها به دنبال حل مشکل مردم نیستند بلکه برای پایان استقلال کشور مذاکره می‌کنند حجت‌الاسلام پناهیان همچنین به موضوع مذاکره اشاره کرد و گفت: کوتاه آمدن در برابر آمریکا مشکلات را حل نخواهد کرد و آنهایی که دم از مذاکره می‌زنند نه تنها به دنبال حل مشکل مردم نیستند بلکه برای پایان استقلال کشور مذاکره می‌کنند.

وی با بیان اینکه برجام و FATF و هر نوع مذاکره دیگری مشکلات کشور را حل نخواهد کرد، گفت: دورانی که مسئولان بتوانند خطا و خیانت کنند باید به پایان برسد.

وی با بیان اینکه برای پایان دادن به دوران گذشته باید در ساختار؛ تحولی رخ دهد، به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بیانیه گام دوم بیانیه تحول، ایجاد فضای جدید و خمیر مایه آن به میدان آمدن جوانان است.

استاد حوزه دانشگاه با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه به جوانان اصالت دادند، گفت: جوانان باید در عرصه اقتصاد فعال شوند.

وی همچنین با اشاره به ناکارآمدی مجلس و بیان اینکه مجلس بی‌حالی که بر دولت نظارت نمی‌کند و خودش را از رأس امور بودن پایین انداخته چیزی نیست که مردم می‌خواهند، گفت: اگر جوانان در تمام مسائل ورود کنند دیگر نماینده مجلس نمی‌تواند فرزند خود را عضو شرکت نفت کرده و یا رانت خواری کند.

حجت‌الاسلام پناهیان در ادامه با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری به معنای مچ‌گیری نیست بلکه مطالبه‌گر همانند پلیس ایستاده بر سر چهار راهی است که اجازه بی قانونی و برهم زدن نظم را نمی‌دهد، گفت: جوانان باید با مطالبه‌گری به کمک جامعه بیایند.

وی با بیان اینکه اگر مطالبه‌گری درست و دقیق باشد خطا و اشتباهی رخ نخواهد داد خطاب به جوانان گفت: نگذارید مفاهیم انقلابی خراب و از آن سو برداشت شود.

کد خبر 4806765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =