وحدت رویه در دیوان عالی کشور موجب یکنواخت شدن آرا می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم گفت: وحدت رویه در دیوان عالی کشور بسیار راهگشا می‌باشد و باعث می‌شود که آرا در هیئت عمومی مطرح شده و آراء یکدست و یکنواخت شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه مشترک قضات دیوان عالی کشور مستقر در قم و شورای قضایی استان قم با حضور ریاست دیوان عالی کشور ظهر امروز در سالن جلسات حوزه ریاست دادگستری استان قم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم ضمن عرض خیر مقدم اظهار کرد: پس از انتصاب ریاست قوه قضاییه برنامه‌های مختلفی در خصوص سند تحول قوه قضاییه در سطح کشور انجام شده است و در استان قم هم تمام دستورالعمل‌ها و برنامه‌هایی که در سند تحوّل منظور شده را به شدت دنبال می‌کنیم تا بتوانیم در راستای تحقق آن‌ها اقداماتی را انجام بدهیم.

وی افزود: دستگاه قضایی استان قم، هم از نظر منابع انسانی و هم از نظر فضای اداری بسیار در مضیقه می‌باشد. طی بازدیدی که از سازمان‌های تابعه قوه قضاییه انجام شد تمام این سازمان‌ها نیز از نظر منابع انسانی و فضای اداری دچار کمبود می‌باشند.

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: با توجه به تمام کمبودها جهت تسهیل در سرعت و رسیدگی به پرونده‌های دادگستری چند شعبه به شعبات تجدیدنظر اضافه کرده‌ایم.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور ضمن تشکر از برگزاری این جلسه مشترک بین قضات دیوانعالی کشور مستقر در قم و قضات شورای قضایی استان قم اظهار کرد: دیوان عالی کشور مرجعی است که باید پرونده‌های فرجامی را رسیدگی کند و مقدمات آن را باید دادگاه‌هایی که رأی را صادر می‌کنند فراهم کنند.

وی گفت: در بسیاری از پرونده‌ها که رأی آنها به دیوان عالی کشور وارد می‌شوند، رأی دادگاه، بسیار جامع و با استدلال کافی می‌باشند ولی تعدادی از شعبات هستند که پرونده‌های آنها دارای نقص می‌باشند که باید برطرف شود.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: وحدت رویه در دیوان عالی کشور بسیار راهگشا می‌باشد و باعث می‌شود که آراء در هیئت عمومی مطرح شده و آراء یکدست و یکنواخت شوند.

کد خبر 4809466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =