نهادهای قرآنی اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کردند

در پی اقدام تروریستی صبح جمعه آمریکا و شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی سازمان ها و نهادهای قرآنی ضمن صدور پیام تسلیت، این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی شهادت سردارشهید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی به همراه هشت تن از دیگر همراهان ایرانی وعراقی نهادها و سازمان‌های قرآنی تسلیت گفتند.

بر همین اساس سازمان دارالقرآن الکریم در پیامی ضمن تسلیت به خانواده و جامعه ایران آورده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم‏

مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ‏ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضی‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدیلاً

سوره مبارکه احزاب / ۲۳

خبر سوزناک شهادت قهرمان پرآوازه ملی و سردار سرافراز جبهه مقاومت اسلامی و نماد مجاهدت عزتمندانه ایمان در برابر کفر و الحاد، سردار دلیر اسلام و سرباز شجاع ولایت «سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پرافتخار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همرزمان مجاهد او به ویژه «شهید ابومهدی المهندس» قلب همه مردمان آزاده را در سراسر جهان جریحه دار کرد.

آن سردار بزرگ اسلام با پیروی محض از ولی خدا، هیمنه استکبار را فرو ریخته بود و سردمداران استکبار و صهیونسیم را به زانو درآورده بود و با تلاش و مجاهدت شجاعانه خود در صف مقدم مبارزه با تروریسم بین الملل و سرسپردگان کور و کر آنها، خواب شیرین را بر شیاطین خفته در کاخ‌های ستم تلخ کرده بود. ترور ناجوانمردانه آن شهید بزرگ ثابت کرد که امریکا علی رغم ادعای مبارزه با تروریسم، خود در رأس جبهه شر و جنایت و ناپاکی است و شهادت سردار مجاهد خط مقدم مبارزه با تروریسم جز انتقامی هدفمند از مجاهدات او نبود: وَ ما نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلاَّ أَنْ یُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزیزِ الْحَمید (سوره مبارکه بروج / ۸) شهادت هنر مردان خدا و اجری بی بدیل برای آن مجاهد بزرگ و تحفه‌ای الهی برای ملت قهرمان پرور ایران و ملت‌های آزاده و مقاوم در سراسر جهان است. هیچ اجری جز شهادت نمی‌توانست چنین شایسته، مجاهدت‌های بی وقفه و خالصانه آن سردار عزیز را جبران کند و هیچ لباسی جز جامه شهادت زیبنده پیکر مطهر آن دلداده قرآن و اهل بیت علیهم السلام نبود.

تردیدی نیست که قطره قطره خون آن سردار نامدار اسلام و همرزمان همراه او همچون سیلی خروشان پایه‌های بنای شوم و شیطانی استکبار جهانی و صهیونیسم را ویران خواهد کرد و درخت مقاومت تنومندتر از پیش بر فراز گیتی سایه خواهد انداخت.

آن شهید بزرگ و پرآوازه افتخار آن را داشت که غده‌های چرکین گروهک‌های به ظاهر اسلامی برساخته امریکا، صهیونیسم و وهابیت مرتجع را در منطقه خشکاند و دست ناپاکی را قصد دست اندازی به حرم آل الله را داشت از ریشه برکند. امنیت ملت بزرگ ایران امروز مرهون جهاد خالصانه و صادقانه آن سردار بزرگ و همرزمان اوست و بی شک، شهادت او نه تنها پایان او نیست، که آغازی دگربار و رویشی وصف ناپذیر در جبهه مقاومت است. امریکای خونخوار و دولت جعلی صهیونیستی و اذناب آنان بدانند که از امروز هزاران هزار قاسم سلیمانی در جای جای جهان، خواب را بر آنان حرام خواهند کرد و جبهه مقاومت پرانگیزه تر از هر زمان دیگر کاخ پوشالی آرزوهای پست و بی مقدار ستمگران را ویران خواهد نمود. این سنت الهی است که پیر مرشد ما خمینی بزرگ نیز وعده تحقق آن را داد و به درستی فرمود: ما را بکشید اسلام زنده‌تر می‌شود.

اکنون انتقام خون پاک آن سردار سرافراز، سرمشق یکایک شاگردان خمینی بزرگ در مدرسه مقاومت و خواسته اصلی سربازان جبهه مقاومت است. دولت سفاک امریکا و نیروهای تروریست او در منطقه باید در انتظار انتقامی به عظمت نام سردار سلیمانی بزرگ باشند.

سازمان دارالقرآن الکریم همنوا با همه مستضعفان جهان و مجاهدان اسلام و همصدا با جامعه قرآنی کشور شهادت آن دلاور بی نظیر و شهیدان همرزم و همراه او را به محضر ولی عصر ارواحنا له الفداء، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران و جبهه مقاومت اسلامی به ویژه مجاهدان نستوه «الحشدالشعبی» تبریک و تسلیت می‌گوید و آمادگی خادمان قرآن و عترت را در تبعیت محض از ولی امرمسلمین و تحقق بخشی به انتقام خون پاک آن پاکان اعلام می‌دارد.

سازمان دارالقرآن الکریم

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸

همچنین شورای عالی قرآن نیز در پیامی شهادت این سردار رشید اسلام را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

“من المومنین رجال صدقوا ما عهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

شهادت سردار بزرگ و پرافتخار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی رضوان‌الله تعالی علیه، دل همه آزادگان عالم را آکنده از حزن و اندوه نمود. او کسی بود که تمام عمر و وجودش را وقف اسلام و انقلاب و جبهه مقاومت کرد.

تبعیت کامل و سربازی محض ولایت فقیه، و نگاه و مرام جهادی در انجام وظایف، از جمله ویژگی‌های برجسته شخصیتی این مرد بزرگ است که ایشان را به عنوان یک الگوی معاصر مطرح می‌کند.

شورای عالی قرآن با تسلیت این فاجعه تالم بار به محضر حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، رهبر معظم انقلاب مدظله العالی و آحاد مردم ولایت مدار ایران اسلامی، ضمن انزجار از اقدام سفاکانه و تروریستی شیطان بزرگ آمریکای ملعون، همگام با جامعه قرآنی کشور و در کنار سایر اقشار امت اسلام، آمادگی خود را جهت انجام فرامین مقام عظمای ولایت اعلام می‌کند.

ما قرآنیان با امام و مقتدای مان عهد می‌بندیم که در مسیر آرمان‌های نورانی شهدای عزیز و تحت لوای رهبری داهیانه معظم له، تا آخرین قطره خون بایستیم و در انجام تکالیف، بیش از پیش عزم خود را جزم کنیم.

شورای عالی قرآن

سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در بیانیه‌ای این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.

شهادت فرمانده رشید اسلام، سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، که حضور بیدارگرانه و شجاعانه‌اش در منطقه، خواب آمریکایی‌ها را آشفته و لرزه بر اندام دشمنان استقلال و آزادی ملت‌ها و به‌ویژه آمریکایی‌ها انداخته بود، بی‌تردید، نشاندهنده‌ی درماندگی و استیصال سردمداران کاخ سفید و پنتاگون در مقابل خشم انقلابی ملت مسلمان عراق است که در هفته‌های اخیر علیه سیاست‌های متجاوزانه‌ی این کشور در کشورشان به خیابان آمده و خواستار رفع‌ید ایالات متحده از منافع ملی خود و توطئه‌های آمریکا در منطقه شده‌اند.

بدینوسیله، سازمان اوقاف و امور خیریه، شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی مهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی، و جمعی از همراهان طی عملیات تروریستی آمریکایی‌ها در بغداد را به محضر حضرت ولیعصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری، و ملت غیور و آزاده‌ی ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و ایمان راسخ به این حقیقت دارد که استکبار و مشخصاً آمریکای جنایتکار از این اقدامات مذبوحانه و ددمنشانه در منطقه طرفی نخواهد بست، همانگونه که به مدد الهی و با بیداری مسلمانان منطقه، همواره اینچنین بوده است، و یقیناً انتقام خون این شهیدان به دست فرزندان غیور اسلام گرفته خواهد شد. خداوند روح پاک و پرفتوح سردار رشید اسلام، شهید بزرگوار، حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را در جوار فیض و رحمت واسعه‌اش، همه‌ی ما را از رهروان راه این شهدای عزیز قرار دهد.

اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت نیز در پیامی این عروج ملوکتی را به عموم هموطنان تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ (۱۶۹)

فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ (۱۷۰)

سوره مبارکه آل عمران

عروج عارفانه سپه سالار قافله مدافعان حرم، سردار دل‌ها، عاشق و عامل به قرآن، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به حضور ملکوتی و داغدار حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و نایب بر حق حضرتش، امام خامنه ای فرمانده کل قوا و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی ایران تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

سردار سلیمانی دانش آموخته واقعی مکتب قرآن و عترت وسرداری مردمی بودند و مصداق حقیقی آیه شریفه ۲۳ سوره مبارکه احزاب، آنجا که می‌فرماید:

مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی، جهان اسلام و قرآنیان عزیز، همه ما داغدار این مصیبت عظمی هستیم، اما می‌دانیم خون پاک این شهیدان هرگز از بین نخواهد رفت و به فرموده امام خمینی کبیر ما، زنده‌تر خواهیم شد. آری زنده‌تر و سربلند تر، محکم‌تر و قوی‌تر خواهیم شد تا با فراه قراردادن کتاب الهی وسیره امامت و ولایت، پایه‌های تشکیل حکومت جهانی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را فراهم سازیم و یقیناً نابودی و اضمحلال آمریکای خونخوار و صهیونیسم وایادی آنها را به چشم خواهیم دید.

به پیروی از آیه شریفه ۶۰ سوره مبارکه انفال:

وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ..... برای گرفتن انتقام سخت آماده می‌شویم و ما جامعه قرآنی کشور وبویژه فعالان قرآنی بخش مردمی پیمان می‌بندیم با تمام شهدای سرو قامت ایستاده به قد تاریخ، تا آخرین نفس ایستاده‌ایم.

اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور

کد خبر 4815852

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha