هدف آمریکا از شهادت سردار سلیمانی مدیریت تروریسم منطقه‌ای است

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان می گوید از آنجا که سردار سلیمانی نقش بسیار مؤثری در مهار داعش آن هم در مغایرت با اهداف آمریکا در منطقه داشت؛ توسط رژیم تروریست پرور آمریکا به شهادت رسید.

خبرگزاری مهر، گروه بین‌الملل: «محمد حسن جعفری» دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار مهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شهید پرور ایران گفت: آمریکا با به شهادت رساندن سردار سلیمانی بار دیگر ثابت کرد که حامی تروریسم است زیرا وی یک چهره بسیار فعال در مهار تروریسم بود و از آنجایی که ایالات متحده تروریسم را مدیریت می‌کند با ترور شهید سلیمانی سعی کرد که مانع سر راه خود را بردارد.

جعفری تصریح کرد: آمریکا به عنوان کشور ایجاد کننده داعش می‌خواست با به شهادت رساندن سردار سلیمانی که در مقابل داعش ایستاده بود از او انتقام بگیرد.

به گفته جعفری، شهادت سردار سلیمانی یک حرکت از پیش طرح ریزی شده برای مهار جبهه‌های مقاومت و آزادی خواه علیه داعش بود.

مسئول حزب رفاه در این باره افزود: حرکت آمریکا یک نوع تروریسم دولتی محسوب می‌شود؛ آمریکا کارش مدیریت تروریسم در سرتاسر جهان است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با این عمل حقوق دولت و ملت عراق را نقض کرده و حاکمیت این کشور را زیر سوال برده اند.

جعفری یادآوری کرد آمریکا به جز عراق و سوریه در افغانستان هم هزاران جنایت را مرتکب شده است. این کشور قبل از این بارها در قندهار و هلمند جنایت کرده است.

به گفته جعفری، آمریکایی‌ها عامل فساد و فتنه در منطقه هستند. آنها برای ایجاد صلح به منطقه نیامده اند، بلکه آمریکا قصد دارد در منطقه تسلط کامل داشته باشد و سیطره استعماری خود را مستحکم سازد؛ اما شهید سلیمانی شخصی بود که مانع رسیدن اهداف آمریکایی‌ها شده و خار چشم دشمنان اسلام بود.

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان با اشاره به سابقه درخشان جمهوری اسلامی ایران در مقاومت و مبارزه با استعمار، ایران را کشوری قدرتمند دانست که نشان داده در برابر ظلم و ظالم خاموش نخواهد ماند.

وی با اشاره به جنگ ایران و عراق تصریح کرد: ایران یک کشور قدرتمند است، این کشور ۴۰ سال است که در مقابل آمریکایی‌ها ایستاده است، در جنگ ایران و عراق شاهد این بودیم که با وجودیکه صدام متحدان زیادی داشت و بیشتر کشورهای عربی همپیمان با عراق بودند اما نتوانستند پیروز جنگ باشند. ایران اکنون یک کشور قدرتمند است که توان نظامی بسیار بالایی دارد.

به گفته جعفری این حرکت آمریکایی‌ها حرکت خطرناکی است که منطقه را به آتش می‌کشد.

جعفری ترامپ را یک انسان بی خرد دانست که باید چوبانی می‌کرد نه ریاست جمهوری.

به گفته مسئول حزب رفاه ملی افغانستان، امروز نه تنها ملت ایران بلکه تمام مسلمانان جهان و تمام جریان‌های مقاومت و تمام کشورهای آزادی خواه عزادار هستند و علمای اسلام باید بیشتر از پیش مسلمانان را متحد سازند و مسلمانان نباید این وضعیت را تحمل کنند.

محمد حسن جعفری در ادامه بیان داشت که این حرکت آمریکا ناقض حقوق بین الملل و نسنجیده است. به اعتقاد وی ترامپ مرتکب عمل احمقانه شده است و پا روی دم شیر گذاشته است.

جعفری تصریح کرد: مزدوران آمریکا باید متوجه باشند که دیگر زمینه حضور آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق فراهم نیست چراکه دنیای اسلام امروز یک پارچه علیه دولت آمریکا ایستاده است.

به گفته مسئول حزب رفاه افغانستان، با شهادت سردار سلیمانی اکنون ملت‌ها بیدار شده اند چرا که برای تمامی جهانیان بیش از پیش روشن گردید که آمریکایی‌ها خود تروریست پرور هستند.

جعفری در پایان بار دیگر این عمل آمریکایی‌ها را محکوم کرد و آن را توحش گری در منطقه دانست.

کد خبر 4816320

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =