۴۰ درصد چاه‌های استان بوشهر غیرمجاز است

بوشهر - مدیرآب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از ۱۳ هزار و ۶۰۰ حلقه چاه کشاورزی در استان بوشهر، هشت و ۱۲۲ حلقه چاه مجاز و پنج هزار و ۴۷۸ حلقه چاه غیرمجاز است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود خوارزمی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت آبیاری در استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است و توسعه آبیاری نوین در دستور کار است.

وی از تجهیز چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به سامانه‌های آبیاری نوین در سال جاری خبر داد و بیان کرد: هزار و ۶۱۸ هکتار تا پایان آذرماه امسال انجام شد و ۹۲۳ هکتار نیز در دست اجراست که باید تا پایان سال زراعی جاری اجرا شود.

خوارزمی با اشاره به تجهیز زمین‌های کشاورزی دشتستان، دشتی و تنگستان به سیستم آبیاری تحت فشار اضافه کرد: در سال جاری برای اجرای این طرح‌ها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده‌است.

 وی وسعت زمین‌های کشاورزی آبی استان بوشهر را ۸۶ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: تاکنون ۳۵ هزار و ۲۹۷ هکتار از این زمین‌ها و باغ‌ها به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده‌است که از این میزان هفت هزار هکتار باغی و ۲۸ هزار هکتار زراعی است.

مدیرآب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ۱۳ هزار و ۶۰۰ حلقه چاه کشاورزی در استان بوشهر، هشت و ۱۲۲ حلقه چاه مجاز و پنج هزار و ۴۷۸ حلقه چاه غیرمجاز است.

وی یادآور شد: براساس اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در استان بوشهر در زمان حاضر ۴۸ درصد از این زمین‌ها مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار است که رقم خوبی در کشور به شمار می‌رود.

خوارزمی‌نیا اظهار داشت: شهرستان‌های دشتستان با ۱۱ هزار و ۷۶۱ هکتار، دشتی ۹ هزار و ۴۱۸، دیر هفت هزار و ۴۰ هکتار و تنگستان هزار و ۸۶۹ بیشترین سهمیه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار را در استان بوشهر به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر 4817241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =