اقتدار آمریکا به دست ایران شکست

کرمان - رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری پایگاه نظامی آمریکا را مورد اصابت قرار نداده بود و فقط ایران این اقدام را انجام داد و اقتدار آمریکا را شکست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمش شهید سرتیپ پورجعفری بیان داشت: هر کس افتخار و لیاقت شهادت را ندارد و لذا اولیا از خداوند درخواست می‌کنند که مرگ آنها در راه خدا باشد سردار آسمانی، سردار سلیمانی از جوانی از خدا طلب شهادت می‌کرد و خدواند آرزوی او را برآورده کرد.

وی افزود: مرگ و شهادت برای کسانی که در دنیا هستند بسیار بسیار دشوار است و زمانی که رهبر برای اقامه نماز بر پیکر این شهید حضور پیدا کردند چند مرتبه گریه کردند بسیار دشوار است انسان عزیز خود را از دست بدهد اما شهادت برای شهید بسیار گواراست.

ارزانی با بیان اینکه تبریک شهادت برای چیست تصریح کرد: برای اینکه شهید حیات دارد و نزد خدا روزی می‌خورد بنابراین روزی خوردن شهید نزد خدا با روزی خوردن با فردی که با مرگ معمولی از دنیا رفته با هم تفاوت دارد.

وی یادآور شد: بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز بر مصیبت عاشورا گریه می‌کنیم اما اگر نبود خون امام حسین (ع) شهید آیا حکومت یزید بعد از سه سال منقرض می‌شد؟ آیا مردم مقابل آن حکومت می‌ایستادند و اسلام روح جدیدی می‌گرفت؟

سردار سلیمانی ۳ جریان را رقم زد

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: دو هجرت در اسلام وجود دارد اول هجرت از مکه به مدینه و دوم هجرت امام حسین (ع) که مرگ را بر ذلت ترجیح داد؛ گرچه به ظاهر تعداد یاران امام حسین (ع) کم بود اما آنچه اتفاق افتاد، اتفاقی عظیمی برای حفظ بنای اسلام بود و این شهادت تبریک دارد گرچه ما بر این شهادت گریه می‌کنیم.

وی اظهار کرد: سردار سلیمانی سه جریان را رقم زد جریان اول در زمان حیات اوست، کاری کرد که همه از همه عقاید و تفکرات و جریانات او را پذیرفتند و مردم او را دوست داشتند، دوم با شهادتش؛ زیرا شهادت سردار سلیمانی باعث شد که همه ما که به وی علاقمند بودیم این علاقه را ابراز کردیم از همه طیف و گروه و احزاب چون وی نقطه وحدت و یقین بود.

وی ادامه داد: جریان سوم بعد از شلیک موشک‌ها اتفاق افتاد که این جریان ادامه دار است که این منشأ تاریخ خواهد شد. بنگرید که در سال‌های آینده چه اتفاقاتی خواهد افتد همه می‌گویند آیا این موشک‌ها را که پرتاپ کردید تمام شد و این انتقام سخت است؟

ارزانی تصریح کرد: قانون کاپیتولاسیون یعنی واسپاری قضاوت، یعنی در کشور و سرزمین من اگر کسی که ایرانی نیست خطایی می‌کند من حق ندارم در مورد او قضاوت کنم و این قانون قبل از انقلاب در کشور جاری بود بنابراین امروز باید ببینیم در چه جایگاهی بودیم؟ ارمغان انقلاب چه بود؟ امام چه کرد؟

وی خطاب به جوانان گفت: امام آمد سردار سلیمانی‌ها، پدران و بسیاری از عزیزان همراه امام بودند و در ۴۱ سال قبل انقلاب شد و مردم گفتند ما در مقابل واسپاری قضاوت ایستادیم.

اقتدار آمریکا به دست ایران شکست

ارزانی اظهار کرد: امروز دشمنان سردار ما را ناجوانمردانه به شهادت رساندند بسیار بزدلانه و نه از روبرو و در مقابل رهبر ما سریعاً پیام داد ما انتقام سختی خواهیم گرفت و انجام شد و بیان داشت این واکنش تنها یک سیلی بود.

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور بیان داشت: از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری پایگاه نظامی آمریکا را مورد اصابت قرار نداده بود و تنها جمهوری اسلامی آن هم با ۱۵ موشک این پایگاه را مورد اصابت قرار داد که این اقتدار نظام را می‌رساند و اقتدار آمریکا بعد از چند دهه شکست.

ارزانی گفت: دشمن بداند اگر ضربه‌ای زد ما هم می‌زنیم و انتقام سخت خواهیم گرفت لذا باید بدانیم چرا این قدرت ایجاد می‌شود و چرا قاسم سلیمانی محبوب دل‌ها می‌شود.

وی خطاب به کرمانی‌ها گفت: سردار سلیمانی افتخاری است برای کرمانی‌ها و به آیندگان نشان خواهید داد که این سردار بزرگ از دامن کرمان به وجود آمده و به خود ببالید برای داشتن چنین سرداری.

شهادت سردار سلیمانی منجر به تقویت وحدت مردم ایران شد

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور بیان داشت: مطیع خدا بودن، معنویت بالا، خدا محوری ایمان به حضرت معبود، انس با قرآن و خدا از خصلت‌های این سردار بزرگ بود که باعث شد سردار قلوب و دل‌ها شود بنابراین اگر انسان برای خدا باشد خدا هم برای او می‌شود و دل مردم برای او رئوف می‌شود.

ارزانی تصریح کرد: انقلاب با رهبری امام به سرانجام رسید و به رهبری مقام معظم رهبری ادامه دارد ضمن اینکه این انقلاب همراه با برکت و دستگیری از همه مردم بود و به برکت این انقلاب اتفاقات مهمی در دنیا رقم خورده و آن چیزی که انقلاب را نگه داشته اول رهبری و دوم اتحاد مردم ایران است.

وی یادآور شد: باید بدانید که پدران و گذشتگان ما برای انقلاب چه کردند و امروز قاسم سلیمانی چه کرد؟ مردم قدر خودتان را بدانید.

ارزانی گفت: شهادت وعده خداست و خون هیچ وقت به ناحق ریخته نمی‌شود و این خون زنده است خداوند این انتقام سخت را رقم خواهد زد و امروز آن را مشاهده می‌کنیم همین که شهادت حاج قاسم وحدت و انسجام بین مردم ایجاد کرده دست خدا همراه جماعت است.

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: زدن پایگاه آمریکایی یعنی شکستن هیمنه آمریکا در دنیا آن زمانی که امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این ثابت شد گرچه ما مردم صلح و سازش هستیم اما در مقابل تعرض می‌ایستیم و دفاع می‌کنیم.

کد خبر 4821246

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =