۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۹:۴۱

استاندار اصفهان:

بسیج ظرفیت و توانمندی های شهرداری ها در مبارزه با کرونا ضروری است

بسیج ظرفیت و توانمندی های شهرداری ها در مبارزه با کرونا ضروری است

اصفهان - استاندار اصفهان با بیان اینکه مهمترین مساله امروز شیوع بیماری کرونا است؛ افزود: بسیج ظرفیت و توانمندی‌های شهرداری ها در امر کرونا ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس رضایی در جلسه با شهرداران استان که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر ضرورت قطع زنجیره کرونا، گفت: شاید یکی از انتقادات امروز برخی چرایی تعطیل نشدن شهرداری ها و کاهش ساعت اداری آن‌ها باشد.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که کاهش ساعات اداری شهرداری ها موجب ازدحام جمعیت و افزایش ارباب رجوع در محدوده زمانی کوتاهی خواهد شد و اتفاقاً احتمال شیوع بیماری کرونا را افزایش می دهد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: شهرداران و مدیران مناطق مدیریت کنند در صورتی که امکان دورکاری کارمندان وجود داشته باشد و حضور فیزیکی آنها در محل کار موجب افزایش جمعیت نمی شود، قطعاً با دید باز نسبت به این دورکاری برخورد کنند.

وی اضافه کرد: سیاست کلی بر این است که برخی ادارات، مغازه ها و واحدهای صنفی که فعالیت آنها ضروری نیست، با همآهنگی و تدبیر به صورت داوطلبانه تعطیل شوند.

با بهره گیری از بلندگوهای شهری نسبت به اطلاع رسانی در محل های شلوغ اقدام کنید

رضایی تاکید کرد: با بهره گیری از ظرفیت بلندگوهای شهری نسبت به اطلاع رسانی در مکان های شلوغ و پر جمعیت اقدام کنید.

استاندار اصفهان تاکید کرد: هماهنگی و همراهی ویژه ای با فرمانداران در حوزه مدیریت بیماری کرونا داشته باشید.

وی همچنین با درخواست از شهرداران مبنی بر ثبت نام در این سامانه سلامت به نشانی salamat.gov.ir گفت: تمام ظرفیت های خود را برای ثبت کلیه شهروندان در این درگاه به کار گیرید.

رضایی تاکید کرد: نام نویسی آحاد افراد جامعه در این درگاه را به عنوان یک وظیفه اخلاقی، ملی و سازمانی در راستای حفظ سلامت جامعه و مدیریت مقابله با بیماری کرونا دنبال کنید.

استاندار اصفهان تاکید کرد: امروز حال ایران ما به دلیل حضور یک میهمان ناخوانده خوب نیست و حال و روز مردم را نامساعد کرده است.

وی ادامه داد: برخی خانواده ها به دلیل از دست دادن عزیزان خود داغدار هستند که به آنها تسلیت می گویم و برخی نیز درگیر مشکلات بوجود آمده از این ویروس هستند.

رضایی افزود: بسیاری دیگر نیز در این ایام دست اندرکار خدمت به مردم هستند که مهمترین بخش کادر پزشکی و پیراپزشکی به ویژه پرستاران هستند که برای خدمت به مردم و انجام وظیفه خود از خانواده دور هستند.

وی با بیان ایکه مناسب است شهرداران استان با صدور پیام هایی از زحمات این افراد قدردانی کنند، افزود: حمایت فقط حمایت مادی نیست بلکه مهمترین وجه حمایتی حمایت معنوی و قدرشناسی از زحمات این بخش است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اصل ساده زیستی را به عنوان یک اصل مهم سرلوحه کار خود قرار دهید، گفت: شهرداران حافظ اموال عمومی هستند و لذا رعایت موازین شرعی را به دقت پیگیری کنید. هرچند ممکن است به مذاق برخی دنیا گرایان خوش نیاید ولی همواره باید فردای قیامت را در نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ساده زیستی یکی از ویژگی های اصلی مدیران امروز نظام است، افزود: ما با اموال شخص خود می توانیم هر کاری را انجام دهیم ولی اجازه نداریم اموال عمومی را هرگونه که می خواهیم مصرف کنیم زیرا مطالبه به حق مردم است که در سطح آنها زندگی کنیم.

رضایی اظهار کرد: مسئولان در نظام اسلامی تافته جدابافته از مردم نیستند بلکه ما هم جزئی از مردم هستیم و ملاک برتری در چنین نظامی تنها تقوای الهی است و باور داشته باشیم که چه بسا یک فرد از پایین ترین طبقات در نزد خدا بالاترین جایگاه بش بالاتر از ما دارد.

وی با اشاره به ضرورت تکریم ارباب رجوع، گفت: ادب و رفتار خوب ما باید نشان یک مسئول در نظام اسلامی هستیم و به گونه ای رفتار کنیم که حتی اگر نمی توانیم گره کار مردم را باز کنیم دست کم با نمایش ادب، نجابت و احترام مشکل آنها را تسکین دهیم.

همچنین در این جلسه تعدادی از شهرداران به ارائه گزارش ش خود در خصوص بیماری کرونا و اقدامات صورت گرفته و همچنین بیان مسائل و مشکلات خود در این زمینه و برخی امور شهری دیگر پرداختند.

کد خبر 4881276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha